۱۰ نماد ویژه ایام محرم در شهر مشهد به نمایش درآمد

مشهد- ایرنا- قائم مقام ستاد مناسبتهای شهرداری مشهد گفت: ۱۰ نماد محرم در ۶۵ نقطه از سطح شهر مشهد به نمایش درآمد.

مهدی یعقوبی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: اقدامات مختلفی در شهر در آستانه فرا رسیدن ماه محرم برنامه ریزی شده و به منظور حفظ منظر شهری و جلوگیری از نصب پراکنده پرده های مناسبتی در محل های مختلف و نامناسب، ۳۱۸ سازه تبلیغات مذهبی برای نصب پرده در سطح شهر آماده سازی شده است.

وی اضافه کرد: همچنین ۱۰ عدد سازه پارچه ای ویژه محرم در سه راه خیام، چهارراه احمدآباد، میدان شریعتی و سعدی، چهارراه مجد، سه راه کوثر و سه راه دارایی و ۱۸۰ پرده نوشته برروی پایه پل های سواره نصب می شود.

معاون شهردار مشهد گفت: در حوزه فضاسازی شهری، هزار و ٢٠٠ پرچم مشکی برروی عرشه پل ها نصب شده است.

یعقوبی افزود: طبق برنامه ریزی های انجام شده، ٢ هزار و ٥٢٩ چشمه سرویس بهداشتی عمومی به صورت شبانه روزی در این ایام آماده سازی و طبق هماهنگی با هیات امنا مساجد برای ۹۰۰ چشمه سرویس بهداشتی اطراف حرم مطهر، افزایش ساعت خدمات دهی در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: تمامی نیروهای کارگری در ایام محرم و صفر در حالت آماده باش هستند و ٢ هزار و ٥٠٠ نیروی مازاد نیز برای نظافت عمومی شهر و با اولویت معابر منتهی به حرم مطهر پیش بینی شده است.

معاون شهردار مشهد گفت: برای جلوگیری و نظارت بر هرگونه سد معبر نیز ۸۰ اکیپ به ویژه در معابر منتهی به حرم مطهر فعال خواهند بود.

یعقوبی افزود: به منظور حفظ ایمنی، پنج دستگاه خودروی عملیات سازمان آتش نشانی در اطراف حرم مطهر و حسینیه‌های متقاضی مستقر می شود.

وی با اشاره به فعالیت ٩٠٠ دستگاه تاکسی در خطوط مبادی ورودی در این ایام ادامه داد: هزار و ٤٥٠ دستگاه تاکسی در شبکه های بیسیم و ۴۵۰ تاکسی در خطوط حرم مطهر فعال خواهند شد.

قائم مقام ستاد مناسبت های شهرداری مشهد گفت: پویش جمع آوری کمک برای آزادی زندانیان در فضای مجازی، مشارکت در برگزاری برنامه های تعزیه خوانی و برگزاری مسابقه کتابخوانی با موضوعات حسینی در فضای مجازی از دیگر برنامه های شهرداری در ایام محرم است.

طبق اعلام دانشگاه علوم پزشکی مشهد، مراسم عزاداری محرم و صفر امسال در مشهد و سایر مراکز تحت پوشش این دانشگاه به خاطر شیوه ویروس کرونا و بیماری کووید ۱۹ تنها در مکان های روباز و با رعایت کامل دستورالعملهای بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی برگزار می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =