دانش‌آموزان ایرانی در مسابقات پومسه تکواندو ۶ مدال نقره و برنز کسب کردند

تهران- ایرنا- دانش آموزان کشورمان به کسب سه مدال نقره و سه مدال برنز در اولین دوره مسابقات مجازی قهرمانی دانش‌آموزان جهان ۲۰۲۰ در رشته پومسه تکواندو نائل آمدند.

به گزارش روز چهارشنبه مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، اولین دوره مسابقات مجازی قهرمانی دانش‌آموزان جهان سال ۲۰۲۰ رشته پومسه تکواندو از تاریخ ۲۳ تا ۲۵ مرداد ماه در نپال و زیر نظر فدراسیون بین‌المللی ورزش مدارس «ISF» در دو بخش دختران و پسران برگزار شد.

در این دوره از مسابقات که در دو گروه سنی ۱۲ تا ۱۴ و ۱۵ تا ۱۷ سال بر اساس شرایط کرونا از طرف فدراسیون جهانی دانش‌آموزی برنامه‌ریزی شده بود، بر اساس تفاهمی میان فدراسیون ورزش دانش‌آموزی و فدراسیون تکواندو نسبت به فراخوان دانش‌آموزان تکواندوکار با نظارت عوامل اجرایی استان‌ها اقدام شد و دانش‌آموزان نسبت به تهیه مطلوب فیلم‌ها از اجرای پومسه خود وارد عمل شدند.

در نهایت اجراهای تعداد ۸۲ دانش‌آموز از استان‌های کشور توسط کمیته فنی فدراسیون تکواندو انتخاب و به فدراسیون ورزش دانش‌آموزی معرفی و به نپال ارسال شد تا داوران منتخب بین‌المللی زیر نظر فدراسیون جهانی ورزش دانش‌آموزی آنها را قضاوت کنند.

در رده سنی ۱۲ تا ۱۴ سال دانش آموز ساناز تقی پور از شهر تهران حائز مقام دوم و نرگس بولقند از استان اصفهان حائز مقام سوم این دوره از مسابقات شدند. در بخش پسران نیز  امیر حسین اسماعیلی از استان اصفهان مقام سوم این دوره از مسابقات را از آن خود کرد.

در رده سنی ۱۵ تا ۱۷ سال زینب طغیانی از استان اصفهان حائز مقام دوم و مهتاب تاجی رستم آبادی از استان اصفهان نیز به مقام سوم این دوره از مسابقات دست یافت. در بخش پسران این رده سنی نیز دانش‌آموز محمد امین گماریان از استان همدان توانست به مقام دوم این دوره از مسابقات دست یابد.

سه نفر از داورانی که قضاوت این فیلم‌ها را بر عهده داشتند از داوران بین‌المللی کشورمان بودند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =