عادی سازی روابط با اسرائیل توافق برای درگیری های بیشتر در منطقه است

تهران- ایرنا – تعدادی از نهادها و گروه های مدنی فعال در کشورهای عضو اتحادیه جنوب شرق آسیا "آسه آن" با انتشار بیانیه مشترکی ضمن محکوم کردن توافق ابوظبی و رژیم صهیوونیستی، از آن به عنوان "توافق جنگ" نام بردند که نتیجه آن بروز درگیری های بیشتر در منطقه است.

به گزارش روزچهارشنبه ایرنا این نهادهای مدنی در بیانیه مشترک خود با عنوان" مقاومت در برابرعادی سازی روابط با اسرائیل" از تمام کشورها، جامع جهانی و سازمان ملل خواستند که اقدامات و مواضع در مورد عادی سازی روابط با صهیونیست ها را به طور عملی رد کرده و در برار آن مقاومت کنند.
بخشی از مفاد بیانیه مشترک " ائتلاف مردم آسه آن برای فلسطین، دبیرخانه فلسطینی مالزی، اتحادیه عدالت و اقدامات بشردوستانه کامبوج، انجمن رفاه اجتماعی آراکان جنوبی میانمار و کارگروه الاقصی اندونزی" به شرح ذیل است:

" - ما، جوامع مدنی آسه آن، جلسه ای را تشکیل دادیم تا مواضع خود را در مورد توافق اخیر بین امارات و اسرائیل اعلام کنیم.
- می دانیم که امارات متحده عربی در تمام این سال ها سرگرم مقدمات عادی سازی روابط با اسرائیل بوده است.

- از همه رهبران مسلمان و جوامع مدنی می خواهیم تا معاهده عادی سازی را رد کنند. ما همچنین خواستار آن هستیم که مقاومت جدی در برابر این توافق شود.

- این توافق نامه در واقع بخشی از معامله قرن است که توسط دولت ترامپ به عنوان طرحی برای کنترل همه کشورهای عربی درمسیر منافع اسرائیل تنظیم شده است.

- این توافق تهاجم دائم به فلسطینیان را مشروعیت می بخشد، اشغال فلسطین توسط اسرائیل را شدت می دهد و اتحاد اسرائیل با خودکامه های عرب را تقویت می کند.

-  از نظرما این یک "توافق جنگ" و ایجاد درگیری های بیشتر در منطقه است.

- ادعای امارات برای نزدیک شدن به اسرائیل به بهانه متوقف کردن روند الحاق کرانه باختری را رد می کنیم. چنین ترویج صلحی در خاورمیانه یک فریب است.

- ادعاهای امارات در مورد حمایت از فلسطین کذب بوده و توافق با اسرائیل خیانت به منافع فلسطینی هاست.

- امارات همکاری های بسیار و پنهانی امنیتی با اسرائیل داشته است.

- به صراحت اعلام می کنیم اقدام امارات محکوم است واین توافق یک "خیانت"، "تجاوز" و فروش تلاش ها و مبارزات مردم فلسطین برای آزادی بوده است.

- براین اعتقادیم که این توافق با هدف ایجاد یک اتحاد راهبردی سه جانبه میان آمریکا، اسرائیل و امارات انجام شده که نتیجه آن منطقه را به سوی درگیری های بیشتر سوق می دهد.

روز پنجشنبه ۲۳ مرداد، ایالات متحده، اسرائیل و امارات موافقت نامه ای را برای عادی سازی کامل روابط بین ابوظبی و تل آویو اعلام کردند.

این اقدام امارات، واکنش گسترده کشورهای عربی و اسلامی و جناح ها و گروه های مقاومت فلسطین را به دنبال داشت و آن را خیانت امارات به مسجد الاقصی و آرمان فلسطین خواندند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =