هنرستان کشاورزی یاسوج صاحب مزرعه شد  

یاسوج- ایرنا- رییس مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد گفت: هنرستان کشاورزی آیت الله سید کرامت الله ملک حسینی شهر یاسوج مرکز این استان صاحب مزرعه شد. 

کاووس کشاورز روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: یک هکتار زمین در ایستگاه چم خانی روستای مختار شهرستان  بویراحمد برای انجام فعالیت های آموزشی و تحقیقاتی به هنرستان کشاورزی یاسوج اختصاص یافت و در صورت لزوم نیز قابل گسترش است. 

وی افزود: هنرستان کشاورزی یاسوج در سال تحصیلی ۱۳۹۷ - ۱۳۹۶ با هدف تربیت نیروی انسانی در بخش کشاورزی و به صورت شبانه  روزی راه اندازی شد. 

رییس مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: بخش کشاورزی یکی از محورهای مهم توسعه این استان بوده و نقش اساسی در تأمین امنیت غذایی مردم استان دارد. 

کشاورز عنوان کرد: تربیت نیروی انسانی در رشته های مرتبط با بخش کشاورزی در کهگیلویه و بویراحمد برای ایجاد تحول و کمک به ارتقای روزافزون دانش کشاورزی در استان و بهره وری هر چه بیشتر از آن یک ضرورت بود. 

وی ابراز داشت: برخی از رسالت های مهم مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد شامل ارائه آموزش های لازم به  کشاورزان این استان و توجه جدی به آموزش عمومی در مدارس استان است.  

رییس مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی کهگیلویه و  بویراحمد گفت: راه اندازی هنرستان کشاورزی یاسوج در راستای تحقق هر چه  بهتر چنین رسالت هایی بوده است.  

کشاورز اظهار داشت: یکی از اولویت های کاری مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد توجه ویژه به مسائل آموزشی و ارتقای مهارت های دانش آموزان این استان در بخش کشاورزی است. 

وی افزود: با اختصاص مزرعه یک هکتاری به هنرستان کشاورزی یاسوج گامی مهم در راستای فعالیت های علمی دانش آموزان آن برداشته  خواهد شد. 

کشاورز بیان کرد: تلاش می شود با تعامل و همکاری هر چه بیشتر بین مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد و اداره  کل آموزش و پرورش این استان فعالیت های آموزشی هنرستان کشاورزی یاسوج بیش از پیش گسترش یافته و مشکلات آن نیز به مرور زمان برطرف شود. 

۱۲۰ دانش آموز پسر در ۲ رشته شیلات و گیاهان دارویی در سال تحصیلی ۱۳۹۹ - ۱۳۹۸ در هنرستان کشاورزی یاسوج مشغول به تحصیل  بودند. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =