۲۹ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۲۰
کد خبرنگار: 2059
کد خبر: 83914801
۰ نفر

برچسب‌ها

خراسان رضوی در زمینه تامین داروی رمدسیویر کمبودی ندارد

مشهد- ایرنا- هیچ کمبودی در زمینه تامین "رمدسیویر" که تنها داروی تایید شده درمان کروناست در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد وجود ندارد بلکه مازاد هم داریم.

دانشگاه علوم پزشکی مشهد روز چهارشنبه به نقل از مدیر امور دارو و مواد تحت کنترل این دانشگاه گزارش داد: با تدابیر اتخاذ شده داروی رمدسیویر اکنون  به اندازه کافی در استان خراسان رضوی و با قیمت مصوب  ۶ میلیون ریال موجود است.
دکتر علی روحبخش افزود: داروهای مختلفی در درمان بیماران کرونایی مورد استفاده قرار گرفته است اما تاکنون تنها دارویی که به‌صورت رسمی برای درمان کرونا مورد تأیید قرار گرفته داروی رمدسیویر بوده است.
وی اضافه کرد: با حمایت سازمان های بیمه گر می توان این دارو را با قیمت ارزانتری در اختیار بیماران قرار داد.
او با اشاره به اثرات داروی "کروسین" در درمان کرونا گفت: اقدامات پژوهشی در خصوص اثرات  این دارو توسط پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حال انجام است و در صورت  تأیید نهایی، این دارو  به حوزه غذا و دارو برای پیگیری و  اقدامات بعدی معرفی می شود.

۸۰ درصد جمعیت خراسان رضوی زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد قرار دارند و بقیه جمعیت این استان در ۱۷ شهرستان زیرپوشش خدمات بهداشتی و درمانی دانشگاه‌های علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه و دانشکده‌های پزشکی تربت‌جام و نیشابور هستند.

بنا بر اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز تاکنون۳۵۰ هزار و ۲۷۹ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و شمار جانباختگان این بیماری به ۲۰ هزار و ۱۲۵ نفر رسیده است.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =