احمدی: فدراسیون فوتبال درخصوص قرارداد ویلموتس پاسخگو باشد

تهران- ایرنا- معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان، گفت: فدراسیون فوتبال باید درخصوص پرونده مارک ویلموتس پاسخگو باشد.

عبدالحمید احمدی روز چهارشنبه در مجمع سالیانه فدراسیون ورزش‌های همگانی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این مجمع عمومی با مشارکت اعضای مجمع برگزار شد که استان‌ها به صورت آنلاین در این مجمع حضور داشتند. با توجه به انتخابات جدید این فدراسیون و مستقر شدن تیم کاری جوان، با انگیزه و پرانرژی هستند،  نسبت به آینده این ورزش امیدواریم.

وی افزود: این مجمع سه ساعت طول کشید و این امر نشان می‌داد که موضوعات مورد توجه خاص اعضای مجمع است. برنامه‌های مجمع برای سال ۹۹ و چهار سال آینده این فدراسیون ارایه و گزارش‌های مالی حسابرس تایید شد و این امر نشان می‌داد که فدراسیون ورزش‌های همگانی از انضباط مالی خوبی برخوردار است.

معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان عنوان کرد: با توجه به شرایط کرونا برنامه‌هایی که این فدراسیون برای مشارکت مردم در ورزش مد نظر دارد، مطرح شد. پویش آماده باش را این فدراسیون با مشارکت‌های هیات‌های ورزشی بیش از پنج هزار برنامه اجرا می‌کند و بیش از ۱۰ برنامه هم تا پایان سال برای همراهی و مشارکت بیشتر مردم در فعالیت‌های ورزشی  پیش بینی کرده است.

وی خاطرنشان کرد: با رعایت پروتکل کرونا این فدراسیون می‌تواند با همراهی سایر فدراسیون‌های ورزشی و دیگر دستگاه‌های مرتبط چون آموزش و پرورش، نیروهای مسلح و دانشجویان، بسیج و شهرداری‌ها گام های بلندی را نسبت به گذشته در توسعه ورزش همگانی بردارد. رویکرد این فدراسیون این است تا کم تحرکی را هر چه بیشتر در جامعه کاهش دهد و با آگاهی بخشی و تشویق سبب ترغیب مردم برای انجام فعالیت‌های ورزشی شود. باید دستگاه‌های مختلف کمک کنند تا این فدراسیون هر چه بهتر به اهداف مورد نظر دست یابد.

احمدی در پاسخ به این پرسش که این فدراسیون با ۵۰ میلیون دنبال کننده بودجه آن به ۱۰ میلیارد هم نمی‌رسد و آن وقت باید برای پرونده مارک ویلموتس ۱۷۷ میلیارد تومان پرداخت کنیم و این موضوع از بودجه کمیته ملی المپیک در یکسال هم بیشتر است، گفت: موضوع اعتبارات ورزش همگانی خیلی مهم است و  خوشبختانه با نگاه مثبتی که مرکز شورای اسلامی داشت و با اعتبارات ۲۷ صدم مالیات بر ارزش افزوده را برای ورزش همگانی داریم که کمک خوبی به توسعه این ورزش از سال ۹۷ به بعد کرده است.

وی اضافه کرد: فدراسیون فوتبال باید درخصوص پرونده مارک ویلموتس پاسخگو باشد. پولی که وزارت ورزش و جوانان به فدراسیون‌های ورزشی داده است بر طبق قاعده و متناسب با عملکرد فدراسیون‌هاست. پیش بینی تخصیص اعتبار به فدراسیون‌ها برای امسال، ۱۷۰ میلیارد تومان است. این اعتبارات طبق آن تقسیم بندی‌های جمعیت تحت پوشش، برنامه و عملکرد فدراسیون تخصیص می‌یابد و غیر از آن وزارت ورزش پولی را به فدارسیون‌ها نخواهد داد.

وی اضافه کرد: برای تحرک ۸۳ میلیون جمعیت ایران و برنامه‌های ورزش همگانی با گستره ملی ما نیاز به اعتبارات  و بودجه‌های فراتر از این داریم و باید توازن مورد نظر در اعتبارات ورزش برقرار شود. ورزش همگانی در جای خود اهمیت دارد و باید بودجه کافی برای آن در نظر بگیریم اما این به معنی این نیست که اعتبار ورزش همگانی را در حوزه قهرمانی هزینه کنیم. در این رابطه وزارت ورزش و جوانان این توازن را در طی سال‌های گذشته رعایت کرده و انضباط مالی لازم را در توزیع اعتبارات ورزش همگانی داشتیم. باید بتوانیم ظرفیت ورزش همگانی را به تناسب نیازی که جامعه و مردم دارند، افزایش دهیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =