سرمایه گذاران را با سختگیری پشیمان نکنیم

تهران – ایرنا – امام جمعه دماوند گفت: اگر شعار حمایت از تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران را می‌دهیم نباید آنان را با مشکلات متعدد روبرو کنیم که البته عمدتا با سختگیری‌هایی مواجه می‌شوند که سرمایه‌گذار از ارائه خدمات پشیمان می‌شود.

به گزارش ایرنا، در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان تهران که به میزبانی شهرستان دماوند با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران و دیگر مسئولان استانی و شهرستانی در فرمانداری دماوند برگزار شد،  همچنین فرماندار شهرستان دماوند یکی از نکات مهم در حوزه صنعت و تولید که می تواند به نتایج و هدف بهتری برسد را پیش‌بینی براساس ظرفیت‌ها، پتانسیل‌ها و مشخصه‌های هر شهرستان دانست و گفت: اگر نسخه مشترکی برای کل استان داشته باشیم، به اهداف عالیه نمی رسیم چراکه ظرفیت‌های شرق استان تهران با ظرفیت غرب و جنوب تهران متفاوت است.

«مهدی حیدری» اظهار داشت: آنچه می‌تواند نشاط و حرکت را در جوامع توسعه یافته و در حال توسعه ایجاد کند، تولید است.

وی با بیان اینکه در هر جامعه و کشوری که به بحث تولید توجه ویژه‌ای شده‌باشد، وضعیت اقتصادی، معیشت و رفاه آن در سطح بالاتری نسبت به دیگر کشورها قرار دارد، افزود: این مهم در سال‌های گذشته مورد توجه مدیران کشور قرار گرفته و تاکیدات مقام معظم رهبری در حوزه تولید، نشان از توجه به سیاست‌گذاری‌های کلان کشور در این حوزه دارد.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: با نگاه ویژه به توانایی‌های هر شهرستان می‌توان وضعیت اشتغال و تولید را بهبود بخشید؛ شهرستان دماوند ظرفیت گردشگری و باغداری، کشاورزی را دارد، هرچند که در سال‌های گذشته، بسته نجات‌بخش برای دماوند و شهرهای مشابه توسط وزارت جهاد کشاورزی تعریف نشده و نداشتن این بسته در خصوص هجوم به این منطقه مشکلاتی به وجود آورده است.

حیدری با بیان اینکه با تدابیر ویژه میتوان بخشی از مشکلات گذشته را ساماندهی و مسیر را هموار کرد، افزود: ما ظرفیت گردشگری خوبی داریم و می‌خواهیم پروژه‌ها را آغاز کنیم که این امر می‌تواند برای منطقه نویدبخش باشد.

وی ادامه داد: اگر ما مناطق گردشگری را برای استفاده شهروندان در استان و شهرستان تهران پیش‌بینی کنیم، افراد کمتر به ساخت و ساز غیرمجاز روی می‌آورند.

این مقام مسئول تصریح کرد: از دیگر مشکلات شهرستان متاسفانه این است که مدیران کل علاقه‌مند به تفویض اختیار به مدیران شهرستانی نیستند، در حالی که تفویض اختیار کمک بزرگی در تسریع امور خواهد داشت.

سرمایه گذاران را با سخت گیری، پشیمان نکنیم

حجت الاسلام و المسلمین «کاظم فتاح دماوندی»، امام جمعه دماوند نیز در این جلسه با اشاره به اهمیت تولید در کشور اظهار داشت: سالها است ایران اسلامی رنگ و بومی اقتصادی به خود گرفته‌است و این مهم به برکت منویات رهبر معظم انقلاب در خصوص اهمیت تولید، اشتغال، اقتصاد، حمایت از کالا و کارگر ایرانی می‌باشد.

وی با بیان اینکه موضوع اقتصاد مقاومتی باید در سازمان‌ها و نهادها بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد، افزود: شهرستان دماوند به دلیل داشتن مراتع، آب و هوای خوب و خاک مناسب در بخش کشاورزی و دامداری از قدیم مورد توجه بوده که تقاضا داریم از کشاورزان و دامداران شهرستان حمایت بیشتری صورت گیرد و کارگروه‌هایی تشکیل شود تا مشکلات آنان احصا گردد.

این مقام مسئول ادامه داد: ییلاق و قشلاق دامداران دماوند نیازمند استراحتگاه و امکانات بهداشتی بیشتری است و کشاورزان شهرستان نیز در زمینه فروش مستقیم محصولات خود نیاز به توجه دارند که مسئولان فرادستی می‌توانند با قطع کردن دست دلالان، مشکلات آنان را در فروش محصولات خود رفع کنند.

امام جمعه دماوند با اشاره به اینکه لازم است شهرک های صنعتی شهرستان به صورت کامل فعال شوند که اکنون چنین نیست، گفت: بسیاری از سرمایه گذاران و کارخانه داران به دلیل مشکلاتی که پیش پای آنان است، فعالیت اقتصادی چندانی ندارند؛ البته قدم های بلندی برداشته شده که نیاز است بیش از پیش از سرمایه‌گذاران حمایت شود.

حجت الاسلام فتاح دماوندی تصریح کرد: اگر شعار حمایت از تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران را می‌دهیم نباید آنان را با مشکلات متعدد روبرو کنیم که البته عمدتا با سختگیری‌هایی مواجه می‌شوند که سرمایه‌گذار از ارائه خدمات پشیمان می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه دماوند ظرفیت توریسم مذهبی را دارد، بیان داشت: گرچه امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا با عدم برگزاری آیین عزاداری ماه محرم به صورت پرشور و گسترده همچون سال‌های گذشته مواجه هستیم ولی هرساله در این شهرستان شاهد آیین‌های مذهبی بسیاری هستیم که دارای قدمت طولانی است.

این مقام مسئول ایجاد صنایع تبدیلی برای کشاورزان دماوند را گامی بلند دانست و خاطرنشان کرد: شهرستان دماوند از محصولات کشاورزی ارزشمندی همچون سیب دماوند در سطح استان و کشور برخوردار است که اگر از کشاورزان و باغداران دماوندی حمایت شود، انگیزه آنان در انجام این کار مقدس، بیشتر خواهد شد.

امام جمعه دماوند با تاکید براینکه شهرستان در تمامی حوزه های گردشگری، کشاورزی، دامداری، سرمایه‌گذاری، صنعت و ... دارای پتانسیل و ظرفیت مطلوب است، تصریح کرد: در صورت حمایت این منطقه، شاهد رشد و توسعه و ایجاد اشتغال خواهیم بود که همین امر موجب می‌شود شهرستان ظرفیت چند میلیونی پایتخت را به خوبی میزبان باشد و جوانان این منطقه در حوزه اشتغال بی‌نیاز شوند.

لازم به ذکر است، در این نشست مشکلات برخی از واحدهای تولیدی شهرک های صنعتی، واحدهای تولید بخش کشاورزی و سرمایه‌گذاران بخش گردشگری مورد بررسی قرار گرفت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =