استاندار چهارمحال و بختیاری: نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی کرونا سخت‌گیرانه باشد

شهرکرد- ایرنا- استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به ضرورت اجرای پروتکلهای بهداشتی گفت: نظارت‌ها بر نحوه اجرای صحیح مصوبات ستاد کرونا سختگیرانه باشد و در همین راستا باید از رفتارهای سلیقه‌ای پرهیز شود.

اقبال عباسی روز چهارشنبه در ستاد استانی مقابله و پیشگیری از ویروس کرونا افزود: قوانین موثری در ستاد کرونا مصوب شده است که اگر به درستی و کامل اجرا شود، مدیریت و مهار ویروس کرونا به صورت مطلوبی امکانپذیر می‌شود.

وی ادامه داد: به هر میزان در اجرای قانون جدی باشیم به همان اندازه می‌توانیم به سلامت و امنیت جامعه کمک کنیم اما اگر جدیت لازم را نداشته باشیم و با رفتارهای سلیقه‌ای و کدخدامنشی بخواهیم موضوعات را پیش ببریم، با چالش مواجه خواهیم شد.

عباسی با بیان اینکه شیوع ویروس کرونا در چهارمحال و بختیاری نسبت به دیگر استان‌های کشور در وضعیت بهتری قرار دارد، تصریح کرد: با این وجود در مقایسه با وضعیت استان در ماه‌های گذشته، وضعیت خوبی نداریم و این نشان می‌دهد باید جدیت بیشتری در قوانین و مقررات موجود به کار گیریم.

استاندار چهارمحال و بختیاری، سفرهای تعطیلات پایان تابستان و مراسم‌ عزاداری ماه محرم را ۲ موضوع جدی در شیوع ویروس کرونا در روزهای آینده عنوان کرد و گفت: چنانچه نظارت‌ها تشدید شود و به ویژه هیات‌های عزاداری نسبت به اجرای قانون دقت نظر لازم را داشته باشند، می‌توان این ۲ موضوع را به خوبی مدیریت کرد.

عباسی تاکید کرد: چنانچه هم افراد حقیقی و هم دستگاه‌های حقوقی نسبت به رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی توجه لازم را داشته باشند مقابله با شیوع ویروس کرونا را تا حد زیادی تسهیل کرده و مانع از مشکلات بعدی می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه دانشگاه علوم پزشکی مرجع تصمیم‌گیر در خصوص مسائل بهداشتی است، خاطرنشان کرد: دستگاه‌های دیگر دانشگاه علوم پزشکی را برای مدیریت هرچه بهتر کرونا یاری دهند و چنانچه با کمبود امکانات و تجهیزات مواجه هستند آن را مطرح کرده تا بتوان برای آن تدبیری اندیشید.

به گزارش ایرنا، بر اساس آخرین اعلام ستاد ملی کرونا، چهارمحال و بختیاری همچنان در وضعیت هشدار شیوع ویروس کرونا قرار دارد.

ویروس کرونا که منجر به بیماری نوپدید کووید ۱۹ شده است، بسیاری از کشورهای جهان درگیر کرده است و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

استفاده همگانی از ماسک، رعایت فاصله ۲ متری از یکدیگر، شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر و منع سفر و حضور در اجتماعات از جمله نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =