۲۰ هزار واحد مسکونی ویژه مددجویان کمیته امداد احداث می‌شود

سمنان- ایرنا- رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور گفت: ۲۰ هزار واحد مسکونی مختص مددجویان تحت پوشش این نهاد در روستاها و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت طی یک سال احداث می‌شود.

سید مرتضی بختیاری روز چهارشنبه در حاشیه دیدار با نماینده ولی فقیه در استان سمنان در دفتر امام جمعه این شهر، در گفت و گو با ایرنا، افزود: تامین مسکن پرهزینه‌ترین و مهم‌ترین بخش اقدامات کمیته امداد امام خمینی(ره) برای مددجویان تحت پوشش این نهاد است.

وی تصریح کرد: بر این اساس، طبق مبادله تفاهم نامه با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ۲۰ هزار در روستاها و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر  احداث می‌شود.

بختیاری اضافه کرد: احداث واحدهای مسکونی به صورت استانی تقسیم شده و با کمک شهرداری و دهیاری‌ها، کمیته امداد در استان‌ها پروانه احداث و انشعاب آب، برق و گاز را به صورت رایگان برای این واحدها اخذ می کنند.

وی با اشاره به اجرای رزمایش مواسات با تدبیر مقام معظم رهبری تصریح کرد: تمام دستگاه‌ها و سازمانها پای کار آمدند و کمک‌ها در این پویش بی‌سابقه بود. 

وی افزود: ۵۴۰ میلیارد تومان کمک مردمی در مرحله اول رزمایش مواسات از طریق کمیته امداد امام خمینی (ره) جمع آوری شد.

رییس‌ کمیته امداد امام خمینی (ره) بیان کرد: مرحله دوم این رزمایش نیز با هماهنگی تمام سازمانها از جمله این نهاد با شعار «اطعام حسینی و  احسان حسینی» آغاز شد.

بختیاری اظهارداشت: بیش از ۸۱ هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) دارای بیمار صعب العلاج و قشر کثیری نیز سالمندان هستند که با کمک‌های مردمی بسته‌های بهداشتی در اختیار نیازمندان قرار گرفت.

وی افزود: ۳۸۰ هزار دانش‌آموز و ۸۱ هزار دانشجو تحت پوشش کمیته امداد هستند که از تجهیزات فنی برای استفاده از سامانه‌های نوین آموزشی محروم بودند اما نشست‌هایی با دستگاه‌های مربوطه به منظور رفع نیاز آن‌ها برگزار شد.

به گفته وی، دانش‌آموزان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) ۲۵۰ هزار تبلت‌ نیاز دارند اما اولویت تامین ۵۰ هزار تبلت‌ برای این قشر است.

بختیاری یادآور شد:  بیش از ۴۹ هزار تبلت‌ به کمک نهادهایی همچون بنیاد مستضعفان و ستاد اجرایی  فرمان امام(ره) برای دانش‌آموزان تحت پوشش این نهاد تهیه شد.
رییس کمیته  امداد کشور در  سفر دوروزه سرکشی به خانه مددجویان، تقدیر از خیران و مدیران عامل بانک‌های فعال در پرداخت تسهیلات اشتغال، کارآفرینی مددجویان و نیازمندان، رونمایی از طرح شتابا (شبکه توانمندی ایتام در بورس ایران) ، بازدید از نمایشگاه دستاوردهای فرهنگی، افتتاح چند طرح اشتغال و خودکفایی و تقدیر از فعالان اولین مرحله رزمایش ایران همدل را در برنامه دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =