نسخه نویسی پزشکان بوشهر در مطب‌های خصوصی الکترونیکی شد

ایرنا-بوشهر- مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر گفت: ۱۰۰ درصد نسخه نویسی پزشکان طرف قرارداد این بیمه در مطب‌های خصوصی این استان به روش الکترونیکی انجام می‌شود.

پرویز رمضانی روز چهارشنبه در نشست ویدئوکنفرانسی رزمایش سایبری بیمه سلامت با حضور رسانه‌ها بیان کرد: از آغاز این طرح در استان بوشهر تاکنون ۶۵ هزار نسخه الکترونیکی نوشته شده‌است و از خرداد ماه امسال جز در موارد معدودی که با اصرار بیمار یا درخواست بیمه تکمیلی نسخه در دفترچه درج شده‌است، نسخه کاغذی تحویل نگرفته‌ایم.

وی با بیان اینکه در زمان حاضر شرایط زیرساخت برای نسخه نویسی الکترونیک و حذف دفترچه کاغذی در استان بوشهر فراهم است، افزود: مقدمات برای دسترسی بیمه تکمیلی به سامانه نیز ایجاد شده تا بتوان اطلاعات بیمار را از این طریق دریافت کرد.

رمضانی با اشاره به پرداخت مطالبه‌های موسسه‌های دانشگاهی طرف حساب با بیمه سلامت بوشهر، اظهار داشت: همچنین بدهی بیمه به تمام مطب‌ها، سازمان‌ها و موسساتی که زیر پوشش نسخه نویسی الکترونک قرار داشتند، پرداخت شده‌است و از این حیث وضعیت بسیار مطلوبی درکشور داریم.

مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر در باره خدمات ارائه شده به بیماران کرونایی گفت: بیماران کرونایی در زمینه پوشش بیمه‌ای تفاوتی با سایر بیماران ندارند و بیمه سلامت ۹۰ درصد از هزینه دارو و درمان این بیماران که مورد تایید وزارت بهداشت و شورای عالی بیمه است را تعهد کرده‌است.

رمضانی باره آزاد بودن داروهای کرونا، بیان کرد: تشخیص و درمان بیماری کرونا تحت پوشش بیمه قرار دارد و تنها ۱۰ درصد از این هزینه را بیمه شونده می‌پردازد اما در برخی از موارد پزشکان داروهایی را برای این بیماران تجویز می‌کنند که اثر بخشی آن مورد تایید وزارت بهداشت نیست و شورای عالی بیمه آن دارو را تحت پوشش بیمه‌ای بیماران کرونا قرر نداده است.

وی افزود: به همکارانمان در علوم پزشکی و پزشکان اعلام کرده‌ایم که داروهایی برای بیماران مبتلا به کرونا تجویز شود که تاثیر آن مورد تایید باشد تا هزینه اضافی به مردم تحمیل نشود.

مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر عنوان کرد: این بیمه برخی از تسهیلات را نیز برای بیماران کرونایی فراهم کرده‌است که می‌توان به برداشتن محدودیت انجام سی‌تی اسکن و کاهش زمان فرآیند تحت پوشش قرار دادن بیمه‌شونده‌های مبتلا به کرونا اشاره کرد.

رمضانی ادامه داد: پیش از این بر اساس اصول علمی و پیشگیری از ضرر ناشی از اشعه به بدن و بر اساس نیاز، هر فرد در ۳ ماه یکبار می‌توانست از یک نقطه بدن سی تی اسکن بگیرد و بیش از این تحت پوشش بیمه قرار نمی‌گرفت اما این محدودیت برای افراد مبتلا به کرونا برداشته شده‌است و  این بیماران می‌توانند بسته به نیاز هر هفته از این پوشش بیمه‌ای این خدمت استفاده کنند.

وی اضافه کرد: فرآیند رسیدگی به درخواست و ثبت‌نام افراد عادی برای قرار گرفتن زیر پوشش بیمه سلامت نزدیک به یک ماه زمان می‌برد در حالی که این فرآیند برای مبتلایان به کرونا به ۲ تا ۳ روز کاهش یافته است تا در صورت بستری بتوانند از خدمات بیمه‌ای استاده کنند.

مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر از رایزنی برای استفاده بیمه شونده‌های صندوق‌های رایگان از تعرفه دولتی در بیمارستان‌های خصوصی این استان خبر داد و بیان کرد: بر اساس مصوبه مجلس و آیین نامه دولت این افراد باید خدمات مورد نیاز خود را از مراکز درمانی دولتی دریافت کنند و پیش از شیوع کرونا شهروندان بوشهری به این منظور به بیمارستان شهدای خلیج فارس مراجعه می‌کردند که در زمانحاضر به دلیل اختصاص این بیمارستان به بیماران کرونایی این امکان میسر نیست.

رمضانی افزود: بیمه سلامت تصمیم گرفت با بیمارستان‌های غیر دولتی بوشهر قراردادهایی منعقد کند تا این بیمارستان‌ها در شرایط شیوع کرونا از تعرفه دولتی استفاده کنند و در این راستا از دانشگاه علوم پزشکی و استانداری خواسته است که بیمارستان‌ها را ملزم کنند به استفاده از تعرفه دولتی کنند و ما به تفاوت این تعرفه‌ها را استانداری یا دانشگاه علوم پزشکی تقبل کند تا هزینه سنگین بر دوش مردم قرار نگیرد.

وی ادامه داد: تاکنون با بیمارستان قائم بوشهر در این زمینه به توافق رسیده‌ایم و این بیمارستان پذیرفته است تعرفه دولتی را رعایت کند.

رمضانی بیان کرد: با اینکه این بیمارستان‌ها طرف قرار داد بیمه هستند و ما سهم خود را به این بیمارستان‌ها پرداخت می‌کنیم اما چون مابه‌التفاوت تعرفه دولتی و غیر دولتی  از بیمار گرفته می‌شود، بیمه شونده هزینه بیشتری را پرداخت می‌کند.

مدیرکل بیمه سلامت بوشهر بر نقش رسانه‌ها در اطلاع رسانی حوزه سلامت تاکید و از نقش آفرینی خبرنگان بوشهری در این زمینه قدردانی کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =