آغاز عملیات اجرایی قطعه یک محور خوی - قطور - رازی با حضور وزیر راه

ارومیه- ایرنا- قطعه یک محور خوی - قطور - رازی به طول ٢۴ کیلومتر، امروز چهارشنبه با حضور محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی کلنگ‌زنی شد.

مدیرکل راه‌وشهرسازی آذربایجان‌غربی روز چهارشنبه در حاشیه این مراسم به خبرنگار ایرنا گفت: محور خوی - قطور - رازی با ۶٣ کیلومتر طول در چهار قطعه، چهار تقاطع و یک تونل اجرا می‌شود.

سیدمحسن حمزه‌لو افزود: عملیات اجرایی محور خوی - قطور - رازی بیش از ٣٠ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و طی ۲ سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

وی تاکید کرد: عملیات اجرایی این طرح از بهمن سال ١٣٩٧ آغاز شد و حدود ٢۴ ماه برای بهره‌برداری کامل از این طرح وقت لازم است.

وی گفت: یک تونل به طول ۵۵۵ متر با ۶٠٠ میلیارد ریال اعتبار در این طرح پیش‌بینی شده‌است.

مدیرکل راه‌ و شهرسازی آذربایجان‌غربی بیان کرد: ٢ هزار و ۶٠٠ میلیارد ریال اعتبار برای قطعات آن در نظر گرفته شده‌است.

حمزه‌لو ادامه داد: تکمیل راه اصلی خوی - قطور - رازی تسهیل‌کننده ارتباط انشعابی کریدور ترانزیتی شماره ۱۰ به شاخه اتصالی بسیار مهم منتهی به مرز ترکیه است.

وی تاکید کرد: با تکمیل این بزرگراه تردد مابین استان‌های شمال‌غرب کشور با مرز رازی در شهرستان خوی تسهیل می‌شود.

وی گفت: با اجرای طرح تعریض این جاده، چهار باند رفت‌وبرگشت در این مسیر ایجاد شده و علاوه‌ بر افزایش ایمنی، ترافیک جاده‌ای نیز تسهیل و از وقوع حوادث ناگوار رانندگی پیشگیری می‌شود.

وی اظهار داشت: استانداردسازی مسیر دسترسی به پایانه مرزی بازرگان، توسعه شبکه حمل‌ونقل جاده‌ای و تامین زیرساخت‌های حمل‌ونقل بین‌المللی در شمال‌غرب کشور از جمله مزیت‌های اجرای این طرح است.

مرز زمینی و ریلی رازی خوی در تردد مسافر بین ایران و ترکیه و جذب گردشگران خارجی نقش بسزایی دارد و سومین مرز رسمی ایران با ترکیه در آذربایجان‌غربی است.

گمرک مرزی رازی در فاصله ۷۵ کیلومتری غرب شهر خوی و در مرز ایران با کشور ترکیه قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =