۴۰ درصد گوشت مورد نیاز استان تهران، از ورامین تامین می‌شود

تهران- ایرنا- فرماندار شهرستان ورامین با اشاره به اینکه با اقدامات مؤثر دولت در تخصیص اعتبارات مالیات بر ارزش افزوده و اجرای پروژه‌های زیربنایی عمرانی، از مهاجرت روستائیان به مناطق شهری کاسته شده‌است، همچنین گفت: ۴۰ درصد گوشت مورد نیاز استان تهران، از ورامین تامین می‌شود.

حسین کاغذلو روز چهارشنبه در جریان اجرای طرح روستاگردی مسوولان شهرستان ورامین و بازدید از دو روستای قوئینک‌زُهری از توابع بخش مرکزی و طغان از توابع بخش جوادآباد گفت: روستا محل تولید محصولات کشاورزی و دامی و تأمین کننده غذای مردم است و نباید به دلیل کمبود امکانات، خالی از سکنه شود.
وی افزود: ورامین با داشتن ۳۰۰ هزار رأس دام سبک و ۱۰۰ هزار رأی دام سبک،  ۴۰ درصد گوشت مورد نیاز استان ۱۴ میلیون نفری تهران یعنی بالغ بر ۶ میلیون نفر را تأمین می‌کند ضمن این که ۳۰ درصد از شیر مورد نیاز استان تهران نیز در این شهرستان تولید می‌شود.
کاغذلو اظهار کرد: ورامین با تولید سالانه ۳۰ میلیون قطعه جوجه اردک، ۷۰ درصد از اردک کشور را تولید می‌کند ضمن این که این شهرستان، بزرگترین تولید کننده بوقلمون و شترمرغ استان تهران است.
فرماندار ورامین اظهار کرد: ۱۰ هزار هکتار از اراضی ورامین زیر کشت پسته رفته و کیفیت محصول تولید شده در باغات شهرستان که اغلب به سایر کشورها صادر می‌شود با بسیاری از استان‌های پسته کشور برابری می‌کند.
وی تصریح کرد: ۷۰ درصد از اقتصاد شهرستان بر پایه کشاورزی است که اغلب این اراضی و یا دامداری‌ها در مناطق روستایی مستقر است.
فرماندار ورامین افزود: ماندگاری روستائیان در منطقه سکونت خود، علاوه بر این که اقتصاد مبتنی بر کشاورزی را در این مناطق توسعه می‌دهد، از میزان آسیب‌های اجتماعی ناشی از مهاجرت بی رویه به مناطق شهری می‌کاهد.
کاغذلو گفت: دولت تدبیر وامید با اختصاص ده‌ها میلیارد تومان اعتبار از محل مالیات بر ارزش افزوده به روستاهای شهرستان ورامین، چهره این مناطق را دگرگون کرده و امروز پویایی و نشاط در مناطق روستایی مشهود است.
در این بازدید مشکلات مطرح شده از سوی مسئولان روستاها در حوزه آب شرب و برق مورد بررسی قرار گرفت.
ورامین با دو بخش جوادآباد و مرکزی با ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در ۳۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده‌است.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =