امام جمعه سمنان: ایجاد اشتغال اولویت کمیته امداد باشد

سمنان- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان گفت: ایجاد اشتغال به منظور فقرزدایی و خودکفایی و توانمندسازی نیازمندان در جامعه اولویت کمیته امداد باشد.

به گزارش ایرنا، آیت الله سیدمحمد شاهچراغی روز چهارشنبه  در دیدار با رییس کمیته امداد کشور در دفتر نماینده ولی فقیه استان سمنان اظهارداشت: خدمت به مردم به خصوص نیازمندان و محرومان یکی از بزرگترین اقدامات است.

وی بیان کرد: ایجاد اشتغال از هرجهت به نفع مردم است و خودکفایی و استقلال محرومان بسیاری از آسیب‌ها را کاهش می‌دهد.

نماینده ولی فقیه در استان سمنان ادامه داد: اقدامات فرهنگی مد نظر مسوولان کمیته امداد امام خمینی (ره) باشد که نتیجه آن در زندگی افراد تحت پوشش این نهاد محرز است.

وی ابراز داشت: اقدام‌های فرهنگی این نهاد سبب شده که طلاق در زوج‌های تحت پوشش آن به کمترین میزان برسد.

آیت الله شاهچراغی تاکید کرد که کمیته امداد امام خمینی (ره) افراد نیازمند را که شرایط تحت پوشش قرار گرفتن این نهاد را ندارند، به گونه‌ای  حمایت کند.

مدیرکل کمیته امداد استان سمنان نیز در این دیدار با بیان اینکه نیاز است تا «نهضت تعاون و احسان» و تداوم رزمایش همدلی و نهضت کمک مومنانه برای همه ایام سال و نه فقط دوران شیوع کرونا، نهادینه شود، گفت: به این صورت می‌توان به منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی جامه عمل بپوشانیم.

محسن مسعودیان‌راد با اشاره به مرحله دوم رزمایش همدلی و کمک مومنانه به عنوان بزرگترین پویش مردمی پس از انقلاب، که از عید غدیر آغاز شد ، ابراز داشت: امید است تا مردم مانند مرحله نخست همکاری و همراهی خوبی با این طرح داشته باشند.

رییس کمیته  امداد کشور در  سفر دوروزه سرکشی به خانه مددجویان، تقدیر از خیران و مدیران عامل بانک‌های فعال در پرداخت تسهیلات اشتغال، کارآفرینی مددجویان و نیازمندان، رونمایی از طرح شتابا (شبکه توانمندی ایتام در بورس ایران) ، بازدید از نمایشگاه دستاوردهای فرهنگی، افتتاح چند طرح اشتغال و خودکفایی و تقدیر از فعالان اولین مرحله رزمایش ایران همدل را در برنامه دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =