تیم هندبال بانوان شیشه و بلور کاوه فیروزآباد فارس لیگ برتری شد  

شیراز-ایرنا- تیم هندبال بانوان شیشه بلورکاوه فیروزآباد استان فارس در فصل جدید مسابقات لیگ برتر هندبال بانوان و آقایان کشور به این لیگ راه یافت که حضور سه تیم از این استان در چنین لیگی بی‌سابقه است.

رییس هیات هندبال استان فارس چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اعلام کرد: تیم شیشه و بلور کاوه ابتدا با استفاده از بازیکنان جوان کارش را از مسابقات دسته دوم کشور آغاز و با قهرمانی در این پیکار ها جواز حضور در لیگ دسته یک را کسب کرد.

رضا غلامشاهی ادامه داد: این تیم در لیگ دسته یک هم در سال ۹۸ خوش درخشید و با کسب مقام سوم جواز حضور در لیگ برتر بانوان کشور را آن هم با بازیکنان کاملا بومی کسب کرد تا هندبال نخستین رشته ای باشد که از شهرستان فیروزآباد به سطح اول کشور راه می یابد.

وی اضافه کرد: تیم شیشه و بلور کاوه برای حضور در لیگ برتر مبلغ ۳۰۰ میلیون ریال به حساب فدراسیون واریز کرد تا خیال بازیکنان این تیم که زحمت های زیادی کشیدند راحت شود و لازم است از مدیریت شرکت شیشه و بلور، نماینده فیروزآباد در مجلس و دیگر مسوولان شهرستان به دلیل حمایت از هندبال بانوان تشکر کرد.

تیم های بانوان و آقایان شهید شاملی کازرون به همراه تیم شیشه و بلور فیروزآباد نمایندگان فارس در فصل جدید لیگ برتر کشور هستند.

تیم مردان شهید شاملی کازرون نماینده فارس در جام باشگاه های آسیا 

بر اساس تصمیم فدراسیون هندبال، در مسابقات فصل گذشته لیگ برتر آقایان و بانوان که به دلیل شیوع بیماری کرونا ناتمام مانده  بود، تیم های مس کرمان و  شهید شاملی کازرون که در رده اول و دوم جدول قرار داشتند به عنوان قهرمان و نایب قهرمان معرفی شدند تا به عنوان نماینده ایران در مسابقات جام باشگاه های آسیا که اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۰ در شهر جده عربستان برگزار می شود ، حضور یابند.

همچنین در لیگ برتر هندبال بانوان در فصل گذشته هم که مسابقات آنها به دلیل شیوع بیماری کرونا ناتمام مانده بود، تیم های اشتات سازه مشهد و شهید شاملی کازرون که در رده اول و دوم جای داشتند به ترتیب به عنوان قهرمان و نایب قهرمان معرفی شدند اما از آنجا که تیم های اشتات سازه مشهد و شهید شاملی کازرون تا سوم تیرماه ۹۹ برای حضور جام باشگاه های هندبال بانوان آسیا  فرصت داشتند تا اعلام آمادگی کنند این امر محقق نشد تا در این فصل در جام باشگاه های آسیا  از ایران نماینده ای در رده بانوان نداشته باشیم.

تیم هندبال شهید چمران لارستان که دیگر نامی از آن باقی نیست ۲ بار در مسابقات جام باشگاه های آسیا شرکت کرد و نتایج خوبی هم گرفت و این امیدواری وجود دارد که تیم شهید شاملی کازرون،در ادامه کار به سرنوشت تیم شهید چمران لارستان که بنا به دلایل مالی کناره گیری کرد، دچار نشود.

مسابقات هندبال بانوان جام باشگاه های آسیا آذرماه ۹۹ به میزبانی شهر آلماتی قزاقستان بدون هیچ نماینده ای از ایران برگزار می شود.

فصل جدید مسابقات لیگ برتر آقایان از بیست و هشتم شهریورماه وهمچنین مسابقات لیگ برتر بانوان از چهارم مهر ماه  ۹۹ آغاز می شود .

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =