۳۰۰ هزار دانش آموز پایه اول ابتدایی در کشور موفق به ثبت نام نشده اند

قزوین- ایرنا- مدیرکل دفتر دبستان و پیش دبستان وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه ثبت نام دانش آموزان دبستانی مهمترین چالش سال تحصیلی جدید است، گفت: به دلیل شیوع بیماری کرونا ۳۰۰ هزار دانش آموز پایه ابتدایی در کشور موفق به ثبت نام نشده اند.

به گزارش ایرنا، سیدمحمدحسین حسینی روز چهارشنبه در نشست روسای آموزش و پرورش نواحی ۱۴ گانه استان قزوین افزود: ثبت نام دانش آموزان، فضای آموزشی، تامین تجهیزات مورد نیاز فضای مجازی، دسترسی به شبکه شاد و هماهنگی معلمان از مسائلی است که باید مورد توجه قرار گیرد

وی اظهار داشت: موضوع دیگر دانش آموزان بازمانده از تحصیل و چالش بعدی بازگشایی مدارس است که نمی‌دانیم در وضعیت سفید، زرد و قرمز چه کاری باید انجام دهیم.

حسینی اضافه کرد: در محورهای سه گانه در آستانه بازگشایی مدارس با چالش‌های جدی مواجه هستیم ، فضای آموزشی مجازی هم باید آماده باشد و ابزار مناسب از جمله اینترنت پرسرعت، تلفن همراه ، تبلت و دسترسی به شبکه شاد باید مهیا شود.

مدیرکل دفتر دبستان و پیش دبستان وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: شبکه شاد در شرایط کنونی یک دستاورد است اما باید زمینه دسترسی آن برای همگان مهیا شود و در کنار آن نقش معلمان نیز در فضای مجازی باید جدی گرفته شود و به روز شدن آن الزامی است.

حسینی افزود: شاید برخی معلمان رسالت خود را حضور در شبکه مجازی ندانند و تدریس حضوری را ترجیح دهند و مقاومت کنند اما باید این نیروها توجیه شوند و فضای مجازی را بپذیرند و ضمن آشنایی با مهارت‌های چهارگانه وارد آن شوند.

مدیرکل دفتر دبستان و پیش دبستان وزارت آموزش و پرورش گفت: در شرایطی که کرونا زندگی عادی همه انسان‌ها را دچار تغییر و تحول کرده به ما یاد می‌دهد که زندگی به سبک آشوب و «نظم در بی نظمی» را بپذیریم و خود را با آن هماهنگ کنیم.

وی اضافه کرد: باید همه بدنبال کارهای کوچک اما با تأثیرگذاری بالا باشیم و در این راستا جلب اعتماد همکاران مهم است و باید اطمینان و اعتماد در میان والدین و معلمان را جلب کرده و برای همه مناطق محروم و برخوردار شهری و روستایی هم برنامه ریزی کنیم.

حسینی تصریح کرد: امروز در دنیای پیچیده و آشوبناکی قرار داریم که اگر با آن هماهنگ نباشیم آسیب می‌بینیم و قواعد موجود جواب نمی‌دهد و باید بتوانیم به نیازهای آموزشی فرزندان خود پاسخ دهیم.

وی افزود: آموزش و پرورش می‌توانست مانند سایر کشورها تعطیل شود و ما هم منتظر رفتن ویروس باشیم اما اقداماتی در سطح ملی انجام دادیم و سال تحصیلی قبل را بخوبی گذراندیم و امسال نیز برای تمام کتب درسی ابتدایی محتوای الکترونیک تولید شد و شبکه شاد یک ماهه راه افتاد و ۹۰ درصد معلمان عضو این شبکه شدند و زندگی در شرایط کرونا را لذت بخش کردیم.

این مسوول یاد آور شد: امیدواریم با همراهی همه معلمان، والدین و دانش آموزان بتوانیم سال تحصیلی را با رعایت همه پروتکل‌های بهداشتی و حفظ سلامت دانش آموزان بخوبی آغاز کنیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =