انتشار ۸۸۴ عنوان کتاب با موضوع دفاع مقدس

بجنورد- ایرنا- جانشین رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گفت: این بنیاد از سال گذشته تاکنون ۸۸۴ عنوان کتاب با موضوع دفاع مقدس در سه سطح ملی، منطقه‌ای و استانی منتشر کرده است.

امیر سرتیپ دوم محمد فهیمده قاسم‌زاده روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در بجنورد اظهار داشت: سال گذشته برای هر استان دست‌کم چاپ ۵۰ عنوان کتاب و مجموعا هزار و ۵۵۰ عنوان کتاب در حوزه دفاع مقدس برنامه ریزی شده بود که از این تعداد تاکنون ۸۸۴ عنوان کتاب به چاپ رسیده و مابقی در دست اقدام است.

وی افزود: برای امسال نیز چاپ هزار و ۵۵۰ عنوان کتاب در حوزه دفاع مقدس برای ۳۱ استان برنامه ریزی شده که این کتاب ها در سطح الف، ب و ج در حوزه استانی، منطقه ای و ملی چاپ و منتشر خواهند شد که با توجه به ظرفیت ها، پیش بینی می کنیم که تا پایان سال بیش از این تعداد کتاب با عنوان های مختلف به زیور چاپ آراسته شود.

جانشین رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با بیان اینکه تا سال ۱۴۰۱ تمامی استان ها دارای باغ موزه دفاع مقدس خواهند شد، گفت: اکنون ۲۵ استان باغ موزه و مجموعه فرهنگی دارند و تا دو سال آینده ۶ استان دیگر نیز به این مجموعه فرهنگی مجهز خواهند شد.

فهمیده قاسم زاده اظهار داشت: ۹۰ درصد یادمان های شهدا در تمامی استان ها تکمیل شده است و برنامه ریزی کرده ایم که تا پایان سال مابقی این یادمانها نیز ساماندهی و تکمیل شود.

وی گفت: در سال ۹۸ تصمیم گرفته شد که پیش از انتقال پیکر پاک شهدا به نقاط مختلف کشور، یادمان هایی برای آنان ایجاد شده باشد.

امیر قاسم زاده بر ضرورت حفظ آثار فرهنگی دوران دفاع مقدس تاکید کرد و افزود: جمع آوری اسناد و مدارک و همچنین تاریخ شفاهی دفاع مقدس نیازمند عزمی جهادی و ملی است، که بیشتر این اسناد در موزه های مربوط به بنیاد نگهداری می شود.

وی جمع آوری و نگهداری متمرکز اسناد و مدارک و همچنین آثار فرهنگی دوران دفاع مقدس را ضروری خواند و گفت: در این راستا کمیته ای تشکیل شده است تا این حوزه را ساماندهی کند.

جانشین رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس امروز به منظور معرفی مدیرکل جدید این بنیاد در خراسان شمالی به بجنورد سفر کرده بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =