دولت با افزایش کمک هزینه مسکن کارگران مشمول قانون کار موافقت کرد

تهران- ایرنا- هیات وزیران با هدف ارتقاء سطح درآمدی مشمولان قانون کار، با افزایش کمک هزینه مسکن کارگران مشمول قانون کار در سال ۱۳۹۹ موافقت کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر هیات دولت، در جلسه امروز چهارشنبه هیات دولت که به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی رییس جمهوری برگزار شد، هیات وزیران با هدف ارتقاء سطح درآمدی مشمولین قانون کار، با افزایش کمک هزینه مسکن کارگران مشمول قانون کار در سال ۱۳۹۹ موافقت کرد.

بر این اساس، کمک هزینه مسکن کارگران مشمول قانون کار از ابتدای تیرماه سال ۱۳۹۹ مبلغ سه میلیون ریال تعیین شد.

گزارش وزارت دفاع از پیشرفت‌ها و دستاوردهای صنعت دفاعی کشور

سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به مناسبت روز صنعت دفاعی، گزارشی از پیشرفت‌ها و دستاوردهای صنایع دفاعی کشور پس از انقلاب اسلامی و به ویژه سال ۱۳۹۸ در حوزه‌های پدافند هوایی، رزم هوایی، دریایی، زمینی و صنایع راهبردی موشکی بالستیک و کروز، ارایه کرد.

در گزارش وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، بر اهمیت اقتدار دفاعی کشور با توجه به موقعیت راهبردی آن و استمرار دشمنی‌های استکبار جهانی تأکید شد و پیشرفت‌های صنایع دفاعی در حفظ اقتدار دفاعی به صورت مشروح تبیین شد.

رییس جمهوری و سایر اعضای هیات دولت ضمن تبریک روز صنعت دفاعی به تمامی دانشمندان، مستضعفان و کارکنان صنایع دفاعی، از تلاش‌های مؤثر آنان در حفظ و ارتقای بازدارندگی دفاعی قدردانی کردند.

در ادامه جلسه، تعدادی از پیشنهادهای دستگاه‌های اجرایی بررسی و به تصویب هیات وزیران رسید.

اختصاص اعتبار برای طرح‌های مصوب کارگروه نجات دریاچه ارومیه

با تصویب دولت، مبلغ  ۶۴۰۹ میلیارد و ۴۹۰ میلیون ریال اعتبار تملک دارایی‌های سرمایه‌ای برای طرح‌های مصوب کارگروه نجات دریاچه ارومیه، پس از کسر اعتبار مصوب سال ۱۳۹۹ برای عملیات اجرایی مربوط و به منظور مدیریت خشکسالی در حوضه آبریز دریاچه ارومیه، اختصاص یافت.

دولت همچنین دستگاه‌های اجرایی مربوط را موظف کرد آن بخش از اعتبارات را که از محل منابع عمومی در قالب جدول مربوط تعیین شده است، در اولویت تخصیص و پرداخت خود قرار داده و سهم حوضه آبریز دریاچه ارومیه را در موافقتنامه مربوط اعمال کنند.

دستگاه‌های اجرایی مربوط نیز موظف شدند ضمن نظارت فنی و اجرایی بر روند انجام عملیات مذکور، گزارش عملکرد اعتبارات فوق را هر سه ماه به سازمان‌های برنامه و بودجه کشور و مدیریت بحران کشور ارسال کنند.

درخواست اولویت از مجلس برای رسیدگی به برخی از لوایح

دولت در اجرای ماده (۱۰۰) قانون آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، از مجلس تقاضا کرد تا با اولویت نسبت به رسیدگی به تعدادی از لوایح در دست بررسی اقدام کنند.

رفع اختلاف میان وزارت نیرو و تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخصوص بهره‌برداری از پلاک‌های ثبتی واقع در بخش ۳ تهران

دولت در ادامه، درخصوص رفع اختلاف میان وزارتخانه‌های نیرو و تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مورد تعیین بهره‌بردار پلاک‌های ثبتی واقع در بخش ۳ تهران، تصمیم‌گیری کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =