مردم هرمزگان نسبت به امر مطالبه‌گری بی‌تفاوت نباشند

بندرعباس- ایرنا- دبیرستاد امر به معروف و نهی از منکر هرمزگان گفت: سطح مطالبه‌گری مردم در این استان پایین است و مردم نسبت به احقاق حقوق خود حساسیت نشان نمی‌دهند.

حجت‌الاسلام حسن کریمی روز چهارشنبه به مناسبت آغاز هفته احیا امر به معروف در یک نشست خبری با بیان اینکه اهمیت و اولویت امر به معروف و نهی از منکر از همه دستورات الهی بالاتر است، اظهارداشت: امر به معروف و نهی از منکر وظیفه مردم است و در وهله نخست خود مردم باید از مسوولان استان در حوزه‌های مختلف مطالبه‌گری داشته باشند.

وی حمایت و نظارت بر ارگان‌های دولتی را وظیفه اصلی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان دانست و ابرازداشت: یکی از تاکیدهای مهم رهبر انقلاب از ستاد امر به معروف و نهی از منکر نیز تلاش برای احیای این مهم در جامعه و نه اجرا و تصدی‌گری آن است.

دبیرستاد امر به معروف و نهی از منکر هرمزگان ادامه داد: اینکه بسیاری از دستورات دینی نادیده گرفته می‌شود برای این است که اهمیت امر به معروف و نهی ازمنکر در جامعه جدی هنوز به صورت نهادینه فرهنگ‌سازی نشده است، لذا اگر این مقوله به درستی در جامعه نهادینه شود سایر دستورات دینی نیز به صورت کامل اجرا خواهد شد.

حجت‌الاسلام کریمی افزود: ستاد احیا امر به معروف و نهی از منکر به دنبال احیای اصل این دو فریضه الهی است، اما برای رسیدن به این مهم همراهی و حمایت رسانه‌ها، اهل قلم و نهادهای مردمی بسیار ضروری است.

وی یادآورشد: اگر می‌خواهیم همه خوبی‌ها در جامعه نهادینه و بدی‌ها از بستر جامعه حذف شود، باید از ظرفیت اهل قلم استفاده کرد، زیرا بهترین اشخاص کمک کننده برای تحقق این مهم حضور جدی اصحاب قلم و رسانه است.

حجت‌الاسلام کریمی ادامه داد: اگر مردم مهم‌ترین وظیفه خود را اجرای امر به معروف و نهی از منکر بدانند و به درستی آن را انجام دهند و همچنین نسبت به مسائل اجتماعی پیرامون خود بی‌تفاوت نباشند، بسیاری از منکرات از بین می‌روند اما اگر مردم نسبت به حوادث جامعه بی‌تفاوت باشند بزرگ‌ترین فسادها درون جامعه رخنه می‌کند.

دبیرستاد امر به معروف و نهی از منکر هرمزگان ، مطالبه‌گری و فرهنگ‌سازی و آموزش را دو رسالت مهم رسانه‌ها در حوزه احیای امر به معروف و نهی از منکر دانست و افزود: رویکرد اصلی ستاد نیز سوق دادن مردم به سمت مطالبه‌گری از مسوولان است.

وی رواج منکرات اقتصادی، رشوه، ربا و بسیاری از مفاسد اقتصادی، جابه‌جایی اموال عمومی و هم‌چنین شیوع منکرات اخلاقی مثل دروغ  و تهمت را نتیجه بی‌تفاوتی مردم نسبت به مساله مطالبه‎گری از مسوولان دانست.

کریمی شعار هفته احیای امر به معروف امسال را «نهضت حسینی، مطالبه‌گری و فرهنگ‌سازی» عنوان کرد و افزود: در اهمیت ماه محرم و لزوم رسیدگی به امور هیات‌های مذهبی و عزاداری در این ایام و گلایه‌های مردم، در تمامی شهرستان‌ها شعب ویژه امر به معروف و نهی از منکر وجود دارد.

دبیرستاد امر به معروف و نهی از منکر هرمزگان خاطرنشان کرد: این ستاد در تمامی حوزه‌ها از مطالبات و درخواست‌های مردم حمایت می‌کند و از مردم در این استان نیز انتظار داریم نسبت به مسوولیت اجتماعی خود در احیای اصل امر به معروف و نهی از منکر با مجموعه ستاد همکاری موثری داشته باشند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =