امیری: لوایح شفافیت و مدیریت تعارض منافع در اولویت بررسی قرار گیرد

تهران- ایرنا- معاون پارلمانی رییس جمهوری گفت: از ریاست مجلس درخواست داریم که بعد از بازگشت نمایندگان از حوزه‌های انتخابیه خود در هفته‌های آینده، لوایح شفافیت و مدیریت تعارض منافع را که از لوایح مهم کشور هستند را در اولویت بررسی قرار دهند.

به گزارش ایرنا، «حسینعلی امیری» روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت درباره موضوعات پارلمانی در جلسه امروز اظهار داشت: تعدادی از وزارتخانه‌ها و معاونین رییس جمهوری درخواست کرده بودند که درباره چند لایحه مهمی که قبلا تقدیم مجلس شورای اسلامی شده، ما از مجلس بخواهیم که این لوایح را خارج از نوبت و با اولویت مورد بررسی قرار دهند.

معاون پارلمانی رییس‌جمهوری گفت: از جمله این لوایحه لایحه شفافیت، تعارض منافع و چند موافقتنامه با کشور روسیه و برزیل بود که دولت هم با درخواست دستگاه‌های ذیربط موافقت کرد.

امیری با اشاره به دو لایحه شفافیت و مدیریت تعارض منافع که از لوایح مهم و مورد نیاز کشور هستند، خاطرنشان کرد: این دو لایحه می‌توانند بسیاری از مشکلاتی را که گاهی در رسانه‌ها مورد بررسی و نقد قرار می‌گیرد را حل کند.

وی افزود: گاهی برخی از همین مسائل مربوط به عدم شفافیت و عدم وجود قانون مدیریت تعارض منافع منجر به گرفتاری‌هایی می‌شود و گاهی هم پرونده‌هایی در هیات‌های تخلفات اداری یا در دستگاه‌های قضایی تشکیل می‌شود که تصویب این دو لایحه می‌تواند بسیاری از مشکلات اینچنینی را حل کند.

معاون پارلمانی رییس‌جمهوری تصریح کرد: با توجه به مصوبه امروز دولت، ما از نمایندگان و ریاست مجلس شورای اسلامی درخواست داریم که بعد بازگشت نمایندگان از حوزه‌های انتخابیه خود در هفته‌های آینده،  این دو لایحه را در اولویت رسیدگی قرار دهند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =