هیات‌ها با ثبت نام در سایت بیرق، مجوز برگزاری مراسم دریافت کنند

شهرری - ایرنا - رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ری گفت: هیات‌های عزاداری این شهرستان ضمن رعایت پروتکل‌های بهداشتی، باید با ثبت نام در سایت بیرق از سازمان تبلیغات اسلامی برای برگزاری مراسم سوگواری مجوز دریافت کنند.

حجت الاسلام علی کنگرلو روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: باوجود فعالیت یکهزار و ۲۵۰ هیات مذهبی در شهرستان ری،  همه آنها اجازه برگزاری مراسم عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله (ع) را نداشته و فقط تعدادی از هیات ها با ثبت نام در سایت بیرق می توانند مراسم را برگزار کنند.

این مسئول ادامه داد:  امسال برگزاری مراسم عزاداری ایام محرم به دلیل شرایط موجود و شیوع ویروس کرونا به شکل متفاوت و خاصی انجام می شود.

رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ری خاطر نشان کرد: مراسم توسط هیات ها بدون پذیرایی و با رعایت فاصله گذاری اجتماعی برگزار می شود و جمعیت شرکت کننده هم باید محدود باشد تا خطری متوجه کسی نشود.

وی با تاکید بر اینکه توزیع نذورات در هیات ها ممنوع است، تاکید کرد: هزینه نذورات در ایام محرم و اطعام با کمک های مومنانه در بین نیازمندان شهرستان ری توزیع می شود.

کنگرلو گفت: حرکت دسته ها به سمت بقاع متبرکه و زیارتگاهها انجام نخواهد شد و مراسمی به این شکل برای حضور دسته های عزاداری نداریم.

رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ری یادآور شد: بازرسی از هیات ها طی شب های محرم و مراسم عزاداری انجام می شود و از ادامه فعالیت مراسم توسط هیات های مختلف جلوگیری می شود.

شهرستان ری با جمعیتی در حدود یک میلیون نفر در جنوب استان تهران واقع شده است.

به گزارش ایرنا، شهرستان ری با جمعیتی حدود یک میلیون نفر در جنوب استان تهران واقع شده است و به دلیل قرار گرفتن حرم حضرت عبدالعظیم (ع) حسنی،  این شهرستان کربلای ایران و قبله تهران خوانده می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =