۱۰ واحدهای تولیدی راکد شهرک‎های صنعتی بوشهر فعال شد

بوشهر-ایرنا- مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان بوشهر گفت: برنامه تکلیفی این شرکت در سال جاری فعال سازی ۳۰ واحد صنعتی است که تاکنون از این شمار ۱۰ واحد فعال شده‌است.

‌سید مهدی صفوی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: هم اکنون از مجموع ۳۷۳ واحد تولیدی  مستقر در شهرک‎ها و نواحی صنعتی استان بوشهر ۸۰ درصد با اشتغال بیش از پنج‌‏هزار نفر فعال هستند.

وی بیان کرد: در ارتباط با واحدهای غیرفعال عارضه یابی و آسیب شناسی به صورت مستمر انجام می‏‌شود که براساس این پایش‌ها بخشی از مشکل آنها تامین مالی است زیرا سرمایه در گردش نقش اصلی در فعالیت واحدهای تولیدی دارد.

صفوی ادامه داد: واحدهای تولیدی توقع دارند که منابع مالی مورد نیاز آنها بموقع تامین شود که دولت نیز به این موضوع توجه ویژه داشته‌است و در زمینه‌های مختلف از جمله پرداخت تسهیلات رفع موانع تولید، تبصره ۱۸ و حوزه روستایی تسهیلاتی را برای شرکت‌ها پیش بینی کرده‌است.

وی عنوان کرد: با این وجود نیاز است با تسهیل سازی مناسب در پرداخت تسهیلات، ساز و کاری فراهم شود تا تسهیلات مدنظر در موعد مناسبی در اختیار واحدها قرار بگیرد که در این زمینه از ظرفیت صندوق ضمانت نیز برای کمک به واحدها استفاده می‌شود.

صفوی اظهار داشت: واحدهای تولیدی باید تلاش کنند تا تامین مالی آنها به طور صرف از محل بانک‌ها نباشد و از محل‌های دیگری نیز بتوانند تامین مالی داشته باشند.

مدیرعامل شهرک‌های صنعتی بوشهر  یادآور شد: اکنون ۲۰ شهرک و ناحیه صنعتی در این استان فعال است و بتازگی مجوز زیست محیطی منطقه ویژه اقتصادی شمال استان بوشهر نیز بتازگی مجوز صادر شده‌است.

وی عنوان کرد: رویکرد فعالیت این منطقه نفت، گاز و پتروشیمی است که با انعقاد قرارداد بزودی واگذاری زمین به متقاضیان صورت می‎گیرد.

صفوی یادآور شد: مجموع زمین‎های در اختیار شرکت شهرک‎ها و نواحی صنعتی استان بوشهر پنج هزار و ۶۰۰ هکتار است که از این میزان تاکنون یکهزار و ۲۰۰ هکتار آن واگذار شده‌است.

وی عنوان کرد: متقاضیان سرمایه‎‏گذاری در استان بوشهر با ارائه مجوزهای لازم می‌‏توانند نسبت به دریافت زمین در شهرستان مدنظر خود اقدام کنند.

صفوی ادامه داد: شرکت شهرک‌های صنعتی استان بوشهر برای توانمندسازی مدیران شرکت‏‌های استان دوره‏‌های آموزشی برگزار کرده‌است که برخی از آنها به صورت رایگان برای مدیران ارائه شده‌است.

وی اظهار داشت: پنج خوشه صنعتی در استان بوشهر شناسایی شده‌ که از این شمار خوشه خرما به پایان رسیده و خوشه آبزیان سال آخر را دنبال می‌کند.

صفوی افزود: بزودی مطالعات امکان سنجی سومین خوشه صنعتی استان نیز پس از اتمام مطالعات بروزرسانی شناسایی و اولویت‌بندی خوشه‌های کسب و کار آغاز خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =