۵۰۰ میلیارد ریال برای طرح‌های آبرسانی محمودآباد هزینه شد

ساری - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مازندران گفت که طی سه سال گذشته برای تامین آب روستاها و شهرهای تابعه شهرستان محمودآباد حدود ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شد.

مجید عبداللهی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : در مجموع با این اعتبار و با شبکه گذاری ، اصلاح شبکه و حفر چاه ، آب مورد نیاز حدود ۴۰ روستای محمودآباد تامین و کمبودها بر طرف شده است.
 وی گفت : از لحاظ کیفی مشکلی در آب شرب مشترکین شهر محمود آباد با توجه به وجود دستگاه تصفیه کننده وجود ندارد ، لیکن به منظور افزایش کیفیت و کمیت آب شرب چهار حلقه چاه با هزینه ۲ میلیارد ریال حفر شده است.
وی در مورد مشکل آب شرب شهر سرخرود هم گفت : با اجرای طرح یکپارچه سازی  آب و فاضلاب شهری و روستایی ، پروژه خط انتقال جدید دابو به طول ۱۷ کیلومتر با هزینه  ۲۲۰ میلیارد ریال به صورت ثقلی و با دبی ۱۵ لیتر در ثانیه اجرا و بهره برداری شد.
عبداللهی افزود : با این برنامه مشکل تامین آب مخزن ذخیره شهر سرخرود و روستای ملاکلا در این منطقه برطرف شده است.
به گفته وی ، همچنین در سال جاری عملیات اصلاح و توسعه شبکه آبرسانی در شهرهای محمودآباد و سرخرود به طول هفت کیلومتر با صرف هزینه ای بالغ بر ۲۰  میلیارد ریال در دست اجرا قرار گرفت.
مدیرعامل آبفای مازندران گفت که شرکت تحت مدیریتش حدود ۱۵ میلیارد ریال اعتبار برای آبرسانی به ضلع شمالی و شرقی شهر سرخرود را در سه فاز در برنامه دارد.


 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =