مشکلات کشاورزی دامغان با طرح «یاوران تولید» برطرف می‌شود

سمنان- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی دامغان گفت: طرح یاوران تولید از طرح‌های مهم بخش کشاورزی منطقه است که در این طرح مشکلات بخش کشاورزی بررسی و برای آن ایده عملیاتی ارائه می‌شود.

سیدمحسن طباطبائیان روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا، بیان کرد: طرح یاوران تولید بر هم‌صدایی و هم‌افزایی اجرا و تحقیقات تأکید دارد و در بستر این فضا بهره‌برداران و تولیدکنندگان سود می‌برند.

وی اضافه کرد: در اجرای طرح یاوران تولید، طرح‌های تحقیقاتی مبارزه با مشکلات بخش کشاورزی توسط سازمان‌های تحقیقاتی و محققان بررسی و ارائه می‌شود. 

طباطبائیان اظهار داشت: در اجرای این طرح، همراهی و حمایت بخش تحقیقات با مدیریت ترویج باید بیش‌ از گذشته موردتوجه باشد تا به رفع مشکلات تولید و تولیدکننده بپردازند.

وی ادامه داد: مشورت در خصوص مشکلات توسط کارشناسان اجرایی، محققان، کشاورزان و مدیران دستگاه‌های اجرایی مرتبط انجام می‌شود که پس از جمع بندی علمی، طرح نهایی عملیاتی و اجرایی می‌شود. 

طباطبائیان تصریح کرد: تاکنون چند جلسه و بازدید میدانی در خصوص موضوع سرخشکیدگی پسته شرق دامغان در راستای اجرای طرح یاوران تولید انجام و ارائه راه حل رفع مشکل در مرحله تحقیقاتی است. 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دامغان گفت: طرح یاوران تولید، نسخه پیشرفته طرح نظام نوین ترویج است که در راستای این طرح از ظرفیت مراکز تحقیقاتی وابسته و پیوسته برای برنامه‌های کوتاه‌مدت در حوزه کشاورزی استفاده می‌شود.

کشاورزی یکی از شغل‌های پر طرفدار شهرستان دامغان است و اقتصاد عمده افراد در این شهر به محصول پسته وابسته است.

۳۵ درصد اشتغال دامغان در حوزه کشاورزی است و پنج هزار باغدار و کشاورز در این بخش مشغول فعالیت هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =