آتش‌سوزی، گرما و کرونا در کالیفرنیا، فرماندار وضعیت فوق العاده اعلام کرد

تهران-ایرنا- فرماندار ایالت کالیفرنیای آمریکا به دنبال آتش سوزی گسترده در این ایالت، همزمان با درگیری این ایالت با موج جدید گرمای شدید و شیوع کرونا، وضعیت اضطراری اعلام کرد.

به گزارش ایرنا، روزنامه نیویورک تایمز به نقل از دفتر فرماندار این ایالت گزارش داد: اعلام وضعیت اضطراری منابع مهم لازم برای دفع آتش سوزی در جنگل های این ایالات را فراهم می کند. گرمای شدید و سرعت بالای باد به آتش سوزی ها دامن زده است. این در حالیست که رعد و برق باعث گسترش آتش سوزی در سراسر این ایالت آمریکایی شده است.

سخنگوی دفتر خدمات اضطراری ایالت کالیفرنیا گفته است که اعلام وضعیت اضطراری مقررات کمک به افراد نیازمند به کمک را تسهیل می کند.

وی گفت: اعلام این وضعیت تاثیری در محدودیت های بهداشتی مربوط به مبارزه با ویروس کرونا ندارد.

در یک هفته گذشته بخش هایی از شهرستان های مونتری، نوادا و ناپا در ایالت کالیفرنیا برای هزاران نفر از ساکنان این مناطق که گرفتار آتش هستند، دستور تخلیه فوری منازل را صادر کرده اند.

ایالت کالیفرنیا در آمریکا به جز این که گرفتار همه گیری کرونا، گرمای شدید و کشنده و آتش سوزی است با بحران خطرناک دیگری نیز مواجه است: خاموشی ها.

روزنامه سن خوزه مرکوری نیوز چاپ کالیفرنیا براورد کرده که خاموشی برق در سال ۲۰۰۱میلادی بر روی ۱.۵ میلیون نفر تاثیر گذاشت. با توجه به این رقم محرومیت ۳.۳ میلیون نفر از برق در این ایالت دستکم  افزایش دو برابری را نشان می دهد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =