پنجعلی: خصوصی‌سازی تنها راه حل فسادزدایی در فوتبال است

تهران- ایرنا- کاپیتان اسبق تیم ملی فوتبال ایران و باشگاه پرسپولیس گفت: به اعتقاد من مهم‌ترین و بهترین راه حل برای فسادزدایی در فوتبال ایران، خصوصی‌سازی در این رشته ورزشی است.

«محمد پنجعلی» روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ورزشی ایرنا در خصوص راه حل‌های فسادزدایی در فوتبال اظهار داشت: فوتبال ایران سال‌ها است که از سلامت فاصله گرفته و تا زمانی که در فوتبال انسان‌های شایسته و لایق مشغول به کار نشوند، شاهد فسادزدایی در آن نخواهیم بود. در فوتبال ایران باشگاه‌ها و فدراسیون تلاشی برای درآمدزایی ندارد و به همین دلیل دلسوزی هم برای هزینه کردن وجود ندارد.

وی ادامه داد: تنها راه فسادزدایی در فوتبال ایران خصوصی‌سازی است، زیرا باید ساختار مدیریت فعلی فوتبال ایران تغییر کند. اگر با این همین روش بخواهیم پیش برویم تا سالیان سال مشکلات فوتبال ما وجود خواهد داشت، اما اگر می‌خواهیم فوتبال را از این شرایط نجات دهیم باید ساختار خود را تغییر دهیم.

کاپیتان اسبق تیم ملی فوتبال ایران تصریح کرد: یکی دیگر از راه‌های فسادزدایی در فوتبال ایران استفاده از افراد فوتبالی در راس مدیریت این رشته ورزشی است. فوتبالی‌ها دلسوزتر هستند و نمی‌گذارند خانواده خودشان اینگونه آسیب ببیند.

وی با اشاره به اینکه هیچ انگیزه‌ای برای برخورد با تخلفات فوتبال وجود ندارد، یادآور شد: متاسفانه باید بگویم به اعتقاد من در خصوص مساله ویلموتس هم هیچکس در فدراسیون فوتبال پاسخگو نخواهد بود و مانند اتفاقاتی که در گذشته رخ داده خیلی زود این موضوع هم فراموش خواهد شد.

پنجعلی اظهار داشت: اتفاقی که در خصوص ویلموتس رقم خورد سالیان سال است که در فوتبال ایران وجود دارد و این موضوع کاملا ارادی است. در جذب بازیکنان خارجی اگر بررسی کنید متوجه می‌شوید که چه وضعیت وحشتناکی در فوتبال ایران وجود دارد.

کاپیتان اسبق پرسپولیس گفت: اگر نهادهای مربوطه به گردش مربیان در فوتبال ایران نظارت می‌کردند یا به شیوه جذب برخی بازیکنان ورود می‌کردند، به طور قطع امروز بسیاری از مشکلات ما برطرف شده بود. فوتبال ایران در دست دلالان است و در حال حاضر امیدی به بهبود وضعیت ندارم.

وی ادامه داد: تنها راه حل مشکلات فوتبال ایران الگوبرداری از فوتبال روز دنیا و استفاده از مدیران سالم است. متاسفانه امروز مدیران باشگاه‌های ما برای گرفتن کوچکترین تصمیم باید از دلالان اجازه بگیرند و این افراد مهم‌ترین نقش را در فوتبال ما ایفا می‌کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha