امام جمعه شاهرود : ترویج راه‌های حفظ سلامت مردم بهترین معروف است

شاهرود - ایرنا - امام جمعه شاهرود گفت : بهترین معروف هر کاری است که برای حفظ سلامت مردم انجام شود و هر اقدامی که آن را به خطر بیندازد ، بدترین منکر است.

به گزارش ایرنا ، حجت الاسلام عباس امینی روز چهارشنبه در نشست مشترک شورای فرهنگی عمومی و ستاد امر به معروف و نهی از منکر شاهرود با اشاره به آیین های محرم ، افزود : به طور معمول در باره برگزاری مراسم عزاداری در این ایام ۲ دیدگاه افراط و تفریطی وجود دارد ، گروهی خواهان محدود ساختن یا تعطیلی آن ها  هستند و گروهی نیز به شکل افراطی کار می کنند که هر دو حالت صحیح نیست.

  وی با اشاره به شرایط کرونایی جامعه و چگونگی برگزاری آیین های محرم ، ادامه داد: عزاداری با حفظ سلامت مردم صحیح است ، دولت هم برای برگزاری خوب مراسم خدماتی را در نظر گرفته که قرار دادن مکان های آموزشی و ورزشی روباز در اختیار هیات های مذهبی از آن جمله‌اند.

  رییس شورای فرهنگ عمومی شاهرود گفت : باید با مدیریت صحیح هم عزاداری برگزار شود و در کنار آن سلامتی مردم نیز حفظ گردد.

وی گفت: از آن جا که ممکن است در برگزاری آیین های محرم محدودیت هایی ایجاد شود ، بنابراین برای جبران آن فضاسازی های شهری نسبت به سال های قبل باید بیشتر شود.

  سرهنگ محمد خوشقدم فرمانده سپاه شاهرود هم با گرامیداشت هفته احیای امر به معروف و نهی از منکر گفت: در هفته عفاف و حجاب برنامه های خوبی در سطح شهر برگزار شد که قدردانی از خواهران محجبه شاغل در فروشگاه های بزرگ و کوچک در همین راستا بود .

وی افزود : یک هزار بسته فرهنگی همراه با شاخه گل هم در اماکن  شلوغ به خواهران اهدا شد.

نادر فخری فرماندار شاهرود هم با بیان این که تاکنون ایام محرم در شرایط کرونایی تجربه نشده است ، گفت : باید در اجرای این آیین ها مصوبات ستاد مقابله با کرونا را به عنوان یک تکلیف شرعی و اخلاق قلمداد و رعایت کنیم. 

وی گفت : تصمیم گیری ها برای چگونگی برگزاری آیین‌های محرم با مشارکت مردم و  هیات ها انجام می‌شود تا خدشه ای به سلامتی مردم وارد نگردد.

 فرماندار شاهرود همراهی مردم در مقابله با شیوع ویروس کرونا را بسیار مهم خواند و گفت : اگر همکاری مردم در رعایت شیوه نامه ها و فاصله اجتماعی انجام نمی شد شرایط بسیار بدی می داشتیم.

  وی از شهردای و اصناف شاهرود خواست در ایام محرم با نصب پرچم و بنر حجم تبلیغات را نسبت به سال های قبل بیشتر کنند.

فخری گفت : تصمیم گیری برای چگونگی برگزاری آیین های محرم در سطح روستاها بر عهده بخشداری ها و دهیاری ها قرار داده شده است.

سید محمد موسوی رییس آموزش و پرورش شاهرود هم گفت: تا کنون ۳۱ مدرسه و فضای این اداره در اختیار هیات های عزاداری قرار گرفته است.

بنابه اعلام شورای فرهنگ عموی کشور ، شهرستان شاهرود پارسال رتبه دوم کشور را به لحاظ برگزاری مرتب نشست های این شورا بدست آورده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha