نوجوان ۱۳ ساله در رودخانه جیغاتی شاهین‌دژ غرق شد

مهاباد- ایرنا- رییس جمعیت هلال احمر شاهین‌دژ گفت: نوجوان ۱۳ ساله اهل این شهرستان حین شنا در رودخانه "جیغاتی" غرق شد و جان خود را از دست داد.

احمد اصلانی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این نوجوان به همراه خانواده‌اش جهت تفریح به حاشیه این رودخانه در منطقه "قره قویونلو" در شاهین‌دژ رفته بود که هنگام شنا و به علت آشنا نبودن به فنون آن در آب غرق شد.

وی ادامه داد: پس از اطلاع این حادثه ماموران بلافاصله در محل حادثه حضور یافته و پس از چند ساعت تلاش جنازه این نوجوان از آب بیرون کشیده شد.

رییس جمعیت هلال احمر شاهین‌دژ اظهار داشت: والدین هنگام تفریح در حاشیه رودخانه‌ها و دریاچه‌های پشت سدهای استان از شنا کردن فرزندان خود در داخل رودخانه خودداری کنند.

اوایل ماه جاری نیز جسد جوان ۳۰ ساله‌ای پس از ۴۸ ساعت غرق شدگی در رودخانه زرینه شاهین‌دژ پیدا شد.

رودخانه زرینه به طول ۲۴۰ کیلومتر از دامنه‌های شرقی چهل چشمه کردستان (مابین بانه - سقز) سرچشمه می‌گیرد و بعد از گذشتن از مسیرهای طولانی و بهره مند ساختن اراضی کشاورزی زیادی بر سر راه خود از شاهین‌دژ می‌گذرد و در ادامه مسیر بعد از طی دشت وسیع میاندوآب به دریاچه ارومیه می‌ریزد.

همه‌ساله با آغاز فصل تابستان شماری از مردم برای فرار از گرما به حاشیه رودخانه ها و سدهای استان رفته و اقدام به شنا کردن در آنها می‌کنند که تعدادی از آنها دچار حادثه شده و غرق می‌شوند.

شاهین‌دژ با ۹۵ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان‌غربی واقع است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha