۴۳ طرح عمرانی طی هفته دولت در شاهین‌دژ افتتاح می‌شود

مهاباد- ایرنا- فرماندار شاهین‌دژ گفت: ۴۳ طرح عمرانی با هزینه ۴۳۰ میلیارد ریال طی هفته دولت در این شهرستان به بهره‌برداری می‌رسد.

ایوب آذین‌پور روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه اعتبار طرح‌های امسال ۱۵ درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته، افزود: این طرح‌ها در بخش‌های آموزشی، عمرانی، خدماتی، بهداشتی است که در طول هفته دولت در این شهرستان به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با اشاره به شاخص‌ترین طرح‌های آماده بهره‌برداری این شهرستان در هفته دولت بیان کرد: چهارمین پایگاه سلامت این شهرستان با چهار میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال هزینه به اتمام رسیده و در این هفته به بهره‌برداری می‌رسد.

فرماندار شاهین‌دژ بیان کرد: این پایگاه سلامت در منطقه جانبازان شاهین‌دژ احداث شده و قادر است بیش از ۱۲ هزار نفر از جمعیت این منطقه را زیر پوشش خدمات بهداشتی و درمانی قرار ‌دهد.

آذین‌پور اضافه کرد: افتتاح مدارس ۶ و هشت کلاسه در روستاهای بخش مرکزی و گازرسانی به ۲ روستا از توابع همین بخش که ۲ هزار نفر را زیر پوشش قرار می‌دهد، در طول هفته دولت افتتاح خواهد شد.

وی در خصوص طرح‌های کلنگ‌زنی در این شهرستان نیز اظهار داشت: ۱۰ طرح عمرانی در بخش های کشاورزی و خدماتی هم با ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار طی این هفته کلنگ زنی خواهد شد.

وی دیدار با امام جمعه، غبارروبی مزار شهدا و افتتاح نمایشگاه کتاب را از دیگر برنامه‌های فرهنگی این شهرستان به مناسبت هفته دولت عنوان کرد.

هفته اول شهریور هر سال به مناسبت شهادت محمدعلی رجایی و محمدجواد باهنر، ۲ دولتمرد بزرگ انقلاب اسلامی، به عنوان هفته دولت نام‌گذاری شده است.

شاهین‌دژ با ۹۵ هزار نفر در جنوب آذربایجان‌غربی قرار دارد و نیمی از جمعیت آن در ۱۵۲ روستا ساکن هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =