۲۱ روستای هلیلان نیازمند تخصیص اعتبار ویژه برای آبرسانی هستند

ایلام - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری ایلام گفت: ۲۱ روستای شهرستان تازه تاسیس هلیلان برای اجرای پروژه های آبرسانی نیازمند نگاه ویژه دولت هستند.

نورالله تیموری روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: شهرستان تازه تاسیس هلیلان با توجه به عمق محرومیت باید از نظر ایجاد زیرساخت های عمرانی بطور ویژه دیده شود.

وی افزود: این شهرستان بدلیل بعد مسافت با مرکز استان از امکانات کمتری به نسبت سایر مناطق برخوردار است و با تشکیل قرارگاه محرومیت زدایی و حضور بنیاد مستضعفان می توان تا حد زیادی از مشکلات مردم این شهرستان کم کرد.

مدیرعامل آبفای ایلام یادآور شد: یکی از اصلی ترین مشکلات این شهرستان تامین آب پایدار بویژه در مناطق روستایی است که برنامه ریزی گسترده ای برای حل این مسئله در دستور کار این شرکت قرار گرفته است.

تیموری تاکید کرد: از ۵۷ روستای دارای سکنه این شهرستان ۲۱ روستا برای تامین آب با مشکل مواجه هستند که حل این معضل نیازمند تخصیص اعتبار از سوی دستگاه های مسوول است.

وی اضافه کرد: هم اکنون عملیات آبرسانی به ۲ روستا و بهسازی پنج حلقه چاه در این منطقه در حال اجراست و بدین منظور نیز یک هزار و ۸۰۰ متر خط انتقال ایجاد می شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب ایلام گفت: می توان معضل کم آبی ۱۱ روستای شهرستان هلیلان را با تخصیص فوری حدود ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار حل کرد.

هلیلان دی ماه سال گذشته با تصویب هیات دولت از چرداول منفک و به شهرستان ارتقا یافت.

این شهرستان ۳،۵ درصد مساحت و ۲،۵ درصد جمعیت استان ایلام معادل ۲۰ هزار نفر را به خود اختصاص داده است.

امسال در اعتبارات بودجه ۲۰۰ میلیارد ریال برای توسعه این شهرستان تخصیص یافته و با توجه به انتخاب از سوی بنیاد مستضعفان به عنوان دومین شهرستان در استان ایلام پس از ملکشاهی برای اجرای پروژه های محرومیت زدایی و کلنگ زنی پروژه پتروشیمی هلیلان در شهریورماه آینده روشنی پیش روی مردمان این خطه متصور است.

استان ایلام بر اساس آخرین سرشماری سال ۹۵ بیش از ۵۸۰ هزار نفر جمعیت دارد که از این تعداد ۳۹۵ هزار نفر در نقاط شهری و ۱۸۴ هزار نفر در روستاها زندگی می کنند.

۱۹۵ هزار مشترک تحت پوشش خدمات شرکت آب و فاضلاب شهری استان ایلام هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =