آمادگی دانشگاه‌ها برای برگزاری سال تحصیلی حضوری و مجازی

تهران- ایرنا- معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از آمادگی دانشگاه‌ها برای برگزاری کلاس‌های حضوری و مجازی خبر داد.

علی خاکی صدیق روز چهارشنبه در حاشیه بازدید مسوولان وزارت علوم و سازمان سنجش که در دانشگاه الزهرا انجام شد، در پاسخ به سوال ایرنا در خصوص مخالفت ستاد کرونای استان تهران مبنی بر لزوم عدم فعالیت حضوری دانشگاه ها در پاییز گفت: به طور طبیعی تابع مصوبات ستاد ملی کرونا هستیم و اگر دانشجویان برای آموزش حضور نداشته باشند، دانشگاه های ما آمادگی کامل برگزاری کلاس ها به شکل غیرحضوری دارند و مشکلی در شروع ترم نداریم.

وی ابراز امیدواری کرد که دانشگاه ها برای شروع ترم مشکلی نداشته باشند و گفت: ترجیح ما این است در صورت امکان، دانشجویان نو ورود حتی برای دو تا سه هفته در دانشگاه حاضر شوند.

معاون آموزشی وزیر علوم  با بیان اینکه بهتر است آموزش حضوری دانشجویان نو ورود حضوری باشد، تاکید کرد: این امر در صورت فراهم بودن شرایط است و سال تحصیلی حتما از شهریور ماه آغاز می شود؛ چرا که سازمان سنجش آموزش کشور این قول را داده است که نتایج را طوری اعلام کند تا اوایل آبان ماه ترم را برای دانشجویان جدید آغاز کنیم.

خاکی صدیق درباره تمهیدات وزارت علوم در خصوص آموزش الکترونیک ترم تحصیلی آینده افزود: تجربه چند ماهه ای از آموزش الکترونیکی داریم و با توجه به تجربه ای که کسب شد دانشگاه ها، استادان و دانشجویان ترم جدید را با آمادگی بیشتری شروع می کنند.

به گفته معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، تدابیر آموزش الکترونیکی مانند ترم گذشته است.

وی در خصوص نحوه تحصیل دانشجویان خارجی دانشگاه های ایران نیز توضیح داد: دانشجویان خارجی به صورت الکترونیکی از کشور خودشان دوره های تحصیلی خود در ایران را می گذرانند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =