۲۹ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۰:۰۵
کد خبرنگار: 2448
کد خبر: 83912793
۰ نفر

برچسب‌ها

خرابکاری واشنگتن در برهم زدن صلح در آمریکای لاتین

تهران- ایرنا- وزارت امورخارجه کوبا سه شنبه شب آمریکا را به خرابکاری در اعلامیه آمریکای لاتین و کارائیب به عنوان منطقه صلح متهم کرد.

به گزارش ایرنا از تارنمای رادیو هاوانا، "برونو رودریگز" وزیر امورخارجه کوبا با اشاره به امضای اعلامیه آمریکای لاتین و کارائیب به عنوان منطقه صلح در پیام توییتری نوشت: در سال ۲۰۱۴، همه کشورهای آمریکای لاتین و کارائیب اعلامیه منطقه صلح را امضاء کردند. 

رودریگز افزود: دولت آمریکا این آرمان واقعی مردم ما را تخریب کرده است. 

به نوشته تارنمای رادیو هاوانا، کوبا معتقد است که ایالات متحده با اقدامات خصمانه و مداخله گرانه خود بر کوبا، نیکاراگوئه، بولیوی و ونزوئلا تعهد به صلح در منطقه را با تضعیف می‌کند. 

هاوانا از سال ۱۹۶۲ (۴۱-۱۳۴۰) هدف تحریم‌های آمریکا قرار داشته است و دولت ترامپ این تحریم‌ها را افزایش داده و همچنین بسیاری از توافقنامه‌های دست یافته در دوره ریاست جمهوری باراک اوباما را لغو یا تعلیق کرده است. 

در دوران باراک اوباما رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا روابط واشنگتن- هاوانا رو به بهبود قرار گرفت اما دونالد ترامپ بار دیگر شدیدترین تحریم‌ها را علیه هاوانا اعمال کرد. 

بسیاری از نهادها و مقامات کشورهای جهان بارها از آمریکا خواسته‌اند تحریم‌ها علیه هاوانا را لغو کند اما واشنگتن توجهی به این درخواست‌ها نداشته است. 
 

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha