۲۸ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۲۲:۱۵
کد خبرنگار: 2843
کد خبر: 83912735
۱ نفر

برچسب‌ها

آتش‌سوزی گسترده در ارتفاعات جنوب شیراز

شیراز-ایرنا- ارتفاعات بین شاپور جان و پیربنو (حسین آباد) در جنوب شیراز عصر سه‌شنبه دچار آتش سوزی شد که تا لحظه انتشار این خبر، تلاش برای مهار آتش ادامه دارد.

به گزارش شامگاه سه‌شنبه خبرنگار ایرنا، شعله های آتش به حدی گسترده است که از طبقات فوقانی آپارتمانهای مناطق زیادی از شیراز قابل مشاهده است.
جانشین رئیس ستاد بحران شهرستان و بخشدار مرکزی شیراز با حضور در محل حادثه، هماهنگی لازم جهت اعزام تیم های مهار آتش، آتش نشانی، نیروهای مردمی و منابع طبیعی به محل حادثه را به عمل آوردند.
به گفته معاون فرماندار شیراز، با توجه به محل قرارگیری آتش‌سوزی در ارتفاعات، دسترسی به محل حریق به آسانی انجام نمی‌شود و نیروهای حاضر در محل حادثه، تمام تلاش خود را برای کنترل آتش به کار خواهند گرفت.
عبدالرسول حقیقی خاطرنشان کرد برنامه‌ریزی جهت بررسی همه جانبه راههای خاموش کردن سریع آتش در حال پیگیری و انجام است.


رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز نیز گفت: شعله‌های آتش از ساعاتی پیش به جان مراتع و پوشش گیاهی در ارتفاعات شاپور جان و پیربنو افتاده و همچنان عرصه‌های طبیعی در آتش می‌سوزد که گستردگی محدوده آن بسیار زیاد اعلام شده است.
محمدهادی قانع با بیان اینکه سطح آتش‌سوزی گسترده است و نیروهای مردمی و امدادی در تلاش برای مهار این آتش هستند، افزود: هنوز علت بروز حادثه مشخص نشده است.
رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز بیان کرد: چند دستگاه خودروی سبک و سنگین اطفا حریق و همچنین اعزام تیم عملیات ویژه سازمان آتش نشانی شیراز به محل حادثه اعزام شدند.
قانع خاطرنشان کرد: از سازمان‌های مختلف، منابع طبیعی، محیط زیست و نیروهای نظامی و انتظامی درخواست کمک کرده‌ایم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =