آخرین توصیه ها به خانواده‌های داوطلبان کنکور در لرستان

خرم آباد- ایرنا - رییس اداره مشاوره تحصیلی و تربیتی آموزش و پرورش لرستان گفت: نقش والدین در کاهش استرس کنکور داوطلبان بسیار موثر است.

حسین مرادی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: به منظور پیشگیری از استرس و اضطراب داوطلبان ازمون سراسری والدین باید از سختگیری های بیش از حد پرهیز کنند و شیوه های اشتباه برای کاهش استرس را بکار نگیرند.

وی با تاکید بر ضرورت درک والدین از فشارهای روانی داوطلبان کنکور افزود: والدین باید در مقابل پرخاشگری ها و رفتارهای غیرمنطقی صبور باشند و عکس العمل منفی نداشته باشند.

وی عنوان کرد: توجه به نکات مثبت و توانمندی های داوطلبان و انتظارات معقول از داوطلبان نقش مهمی در کاهش استرس آنان خواهد داشت.

وی ادامه داد: والدین هرگز داوطلبان کنکور را متهم به بی خیالی نکنند و به دور از هرگونه مقایسه آنان با دیگران در فضایی آرام و بدون استرس امکان مطالعه را برای فرزندان خود فراهم کنند.

مرادی بیان کرد: ضروری است که در این روزهای پایانی والدین خود را با برنامه ریزی های داوطلبان هماهنگ کنند و از ایجاد فضای شلوغ و رفت وآمد پرهیز کنند.

وی با بیان اینکه استرس در حد معمول برای داوطلبان کنکور طبیعی است گفت: استرس بیش از حد و غیر منطقی باید توسط روانشاسان و پزشکان پیگیری و درمان شود که والدین می توانند در کاهش این موضوع تاثیرگذار باشند.

وی با اشاره به شرایط موجود گسترش ویروس کرونا در استان گفت: وقایع و حوادث خارج از اراده انسان است ونباید این موضوعات شرایط داوطلبان و میزان مطالعه واسترس آنان را تحت الشعاع قرار دهد و در این راستا مدیریت و نحوه رفتار والدین در این موضوع بسیار مهم است.

مرادی گفت: داوطلبان می توانند با رعایت پروتکل های بهداشتی با خاطری آسوده در حوزه های امتحانی حاضر شوند و ازمون و اینده ای موفق را برای خود رقم بزنند.

وی در ادامه به تغذیه داوطلبان در این روزها اشاره کرد و گفت: خودداری از استفاده از فست فودها و غذاهای چرب و مصرف پروتین، میوه و سبزیجات و گردو برای داوطلبان مفید است

آزمون سراسری امسال طی چهار روز از ۲۹ مرداد ماه جاری تا یکم شهریورماه برگزار خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =