حضور استاندار سیستان و بلوچستان در ایرنا

زاهدان- ایرنا- «احمدعلی موهبتی» استاندار سیستان و بلوچستان روز سه شنبه با حضور در خبرگزاری جمهوری اسلامی ضمن دیدار با «محمدرضا نوروزپور» مدیر عامل ایرنا از بخش های مختلف این خبرگزاری بازدید کرد.

استاندار در دیدار با مدیرعامل ایرنا گفت: خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران “ایرنا” باید چشم دولت باشد و با بیان نقاط قوت و ضعف ها برای جلب اعتماد مردم و اصلاح امور تلاش کند.

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ احمدعلی موهبتی در دیدار با محمد نوروزپور مدیر عامل خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران ( ایرنا)، بر ایفای نقش فعال‌تر خبرگزاری دولت در معرفی خدمات، ظرفیت ها و زیبایی های استان تاکید کرد.

وی با اشاره به نقش رسانه ها در جهان امروز، گفت: گزارش آمار و ارقام به تنهایی کافی نیست بلکه تجزیه و تحلیل مهم تر است.

استاندار؛ با بیان اینکه خبرگزاری باید واقعیت ها را بیان کند، گفت: هدف تبلیغات نیست بلکه بیان قوت و ضعف ها برای جلب اعتماد مردم و اصلاح امور و روش ها و سیاست ها ضروری است.

موهبتی ادامه داد: کلید واژه هایی که رهبری در مورد استان به کار بردند باید تبیین شود و هر کس به قدر فهم و سلیقه خود آن را تفسیر می کند.

وی گفت: موقعیت استان بسیار حساس و استراتژیک است. ظرفیت های در حوزه تجارت و ترانزیت و دسترسی به آب های آزاد بین المللی دارد که بسیاری به آنها چشم داشتند و دارند و بخش عمده رخدادها و تحولات یکی دو قرن اخیر، برای دستیابی به امتیازات و ظرفیت های مزبور بوده است.

نماینده عالی دولت در سیستان و بلوچستان با اشاره به مسایل خاص استان در عرصه های فرهنگی و اجتماعی و فرامرزی گفت: باید رسانه ها تلاش و توجه بیش تری به استان معطوف کنند و خبرگزاری ایرنا ستون خیمه این حرکت است.

موهبتی با اشاره به وسعت استان، اظهار داشت: خدمات فراوانی در استان ارایه شده که در رسانه ها نمود چندانی ندارد.

محمدرضا نوروز پور مدیر عامل ایرنا نیز بابیان اینکه استان سیستان و بلوچستان یک استان مهم، حساس و استراتژیک است؛ گفت: توجه ویژه ای را به موضوعات و مسایل این استان معطوف خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه تصویری مخدوش از استان به اذهان ارایه شده است،  اظهار داشت: خبرگزاری ایرنا تلاش می کند جنبه های زیبایی و ایجابی استان را نشان بدهد.

در این نشست مقرر شدیک تیم حرفه ای از خبرگزاری برای تهیه گزارش اقدامات به استان سفر کند.

در پایان در این دیدار؛ نشان خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران “ایرنا” از سوی مدیرعامل این خبرگزاری به استاندار سیستان و بلوچستان اهدا شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =