شکست آمریکا در شورای امنیت و مکانیسم ماشه در کمیسیون امنیت ملی بررسی شد

تهران- ایرنا- سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: کمیسیون تلاش‌های آمریکا برای فعال کردن مکانیسم ماشه علیه ایران را بررسی و به زودی بیانیه‌ای را در این زمینه صادر می‌کند.

ابوالفضل عمویی در گفت‌وگو با ایرنا در توضیح نشست امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: جلسه روز یکشنبه و سه‌شنبه هفته جاری چند موضوع را دنبال کرد از جمله به مباحث داخلی کمیسیون مانند آیین‌نامه داخلی فعالیت کمیسیون و اولویت‌های کاری کمیسیون اختصاص داشت.
وی افزود: بررسی تحولات بین المللی از حمله عدم تصویب پیش‌نویس قطعنامه آمریکا در شورای امنیت سازمان ملل و همچنین تلاش‌های جدید ایالات متحده در فعال کردن مکانیسم ماشه از جمله موضوعات مورد بررسی بین‌المللی کمیسیون بود؛ تحولات مربوط به عادی‌سازی روابط رژیم صهیونیستی و امارات متحده عربی دیگر موضوع مورد بررسی بود.
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه ما موضوع تلاش‌های امریکا برای فعال کردن مکانیسم ماشه را بررسی کرده و به‌زودی بیانیه‌ای را صادر خواهیم کرد، گفت: کمیسیون صبح دوشنبه مهمان وزارت دفاع و صنایع دفاعی بود. این ایام، به صنایع دفاعی و صنعت دفاعی کشور اختصاص دارد و مجلس نیز بیانیه‌ای را با حمایت ۲۵۳ نفر از نمایندگان در حمایت از صنایع دفاعی کشور و تقدیر از خادمان صنعت دفاعی کشور صادر کرد.
عمویی افزود: اعضای کمیسیون امنیت ملی نیز در روز دوشنبه در مجموعه صنایع دفاع، مهمان وزیر دفاع و سازمان‌های مختلف بودند و سازمان صنایع دفاع، سازمان صنایع دریایی، سازمان صنایع هوا و فضا، سازمان توسعه منابع انرژی و سازمان سپند از زیر مجموعههای وزارت دفاع به ارائه آخرین دستاوردهای خود پرداختند و اعضای کمیسیون از نمایشگاه محصولات صادراتی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح بازدید کردند.
وی ادامه داد: بر اساس مشاهدات ما و گزارش‌های ارائه شده، صنعت دفاعی کشور پیشرفت‌های قابل توجهی داشته است؛ اعضای کمیسیون ضمن استقبال از این پیشرفتها آمادگی خود را جهت پشتیبانی از فعالیت‌های وزارت دفاع اعلام کردند.
این نماینده مجلس گفت: عصر امروز کمیته حقوق بشر و سیاست خارجی کمیسیون در آستانه روز جهانی مبارزه با تروریسم با دعوت از خانواده قربانیان ترور، ضمن تقدیر از فداکاری‌های این افراد، به بررسی اقدامات لازم در مجامع بینالمللی برای مقابله با جریان‌های تروریستی که علیه جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌کنند، پرداخت و نظرات افراد فعال در این زمینه نیز استماع شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =