گروهی از کارگران شرکت پروفیل ساوه: شغل ما را سخت و زیان آور تلقی کنید

ساوه - ایرنا- گروهی از کارگران شاغل در شرکت پروفیل ساوه روز سه شنبه با تجمع مقابل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی این شهرستان خواستار بهره‌مندی از مزیت «سخت و زیان آور» در عناوین شغلی خود و بازنشستگی از این طریق شدند.

رئیس  اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان ساوه در این خصوص  به ایرنا، گفت: پس از بررسی های لازم از سوی کارشناسان بهداشت و تهیه گزارش لازم از شرایط شغلی و اندازه گیری میزان سختی و زیان آور بودن شغل این کارگران در شرکت پروفیل، مشخص  شد که نوع کار آنها با شاخص مذکور همخوانی ندارد.

«حسن حق پرست» افزود: رای کمیته بدوی بر همین اساس صادر شد و کارگران معترض باید به جای تجمع مقابل این اداره از مسیر قانونی به رای صادره از طریق کمیته تجدیدنظر مشاغل سخت و زیان آور اعتراض کنند.

وی گفت: قرار است روز دوشنبه هفته آینده نشست کمیسیون کارگری با حضور مدیران کل تامین اجتماعی  و تعاون و رفاه استان مرکزی در فرمانداری ساوه برای رسیدگی به اعتراض این گروه از کارگران شرکت پروفیل تشکیل شود.

حق پرست اظهار کرد: طبق قانون، بیمه شدگانی که دارای ۲۰ سال سابقه کار متوالی یا ۲۵ سال سابقه کار متناوب با پرداخت حق بیمه در کارهای سخت و زیان آور باشند بدون لحاظ کردن شرایط سنی مشمول مزیت بازنشستگی  پیش از موعد در مشاغل سخت و زیان آور خواهند شد و کارگران پروفیل ساوه هم چنین خواسته ای دارند که هم گزارش کارشناسان بهداشت و هم رای صادره کمیته بدوی آنها را واجد چنین شرایطی نمی داند.

در شهرستان ساوه که بزرگ‌ترین شهر صنعتی ایران با افزون بر ۶۰۰ واحد صنعتی را داراست، بیش از ۴۵ هزار کارگر مشغول به فعالیت هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =