کنکوری‌های خراسان رضوی در گروه علوم تجربی به رقابت پرداختند

مشهد- ایرنا- مسوول حفاظت آزمونهای سازمان سنجش در استان خراسان رضوی گفت: داوطلبان گروه علوم تجربی در این استان صبح روز جمعه و همزمان با سراسر کشور در آزمون ورود به دانشگاهها شرکت کردند که بیشترین تعداد شرکت‌کنندگان در این آزمون در خراسان رضوی هم هستند.

مرتضی ایمن شهیدی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این گروه ۴۴ هزار و ۱۸۷ نفر در ۳۴ حوزه امتحانی ۲۲ شهرستان خراسان رضوی حضور پیدا کردند.
وی ادامه داد: در این رقابت علمی تعداد ۲۷ هزار و ۴۳۰ نفر زن و ۱۶ هزار و ۷۵۷ نفر مرد در گروه علوم تجربی حضور دارند که کمترین شرکت کنندگان با ۱۶۳ نفر به  شهرستان رشتخوار تعلق دارد.
 مسوول حفاظت آزمونهای سازمان سنجش در استان خراسان رضوی گفت: از این تعداد پنج هزار و ۷۰۰ متقاضی در دانشگاه فردوسی مشهد به عنوان بزرگترین حوزه امتحانی این استان حضور دارند که شامل ۲ هزار و ۷۰۰ زن و ۳ هزار مرد است.
ایمن شهیدی افزود: در این حوزه تعداد ۲۰ زن و ۲۷ مرد معلول حضور دارند که متناسب با شرایط آنها فضای امتحانی نیز در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: سه پروتکل حفاظتی، بهداشتی و اجرایی با تمام نیرو رعایت می‌شود تا شاهد هیچ مشکلی در برگزاری آزمون سراسری امسال نباشیم.
مسوول حفاظت آزمون‌های استان خراسان رضوی گفت: بر همین اساس تعداد عوامل اجرایی برگزاری آزمون ۵۰ درصد افزایش یافته است. 

ایمن شهیدی افزود: بازرسی بدنی به صورت دستی نخواهد بود و مسوول مربوطه با پوشش گان و به صورت کاملاً بهداشتی با استفاده از دستگاه الکترونیک این بازرسی را انجام می‌دهد. 
وی اضافه کرد: با توجه به این که ممکن است تعدادی از داوطلبان به لوازم بهداشتی نیاز پیدا کنند در طول برگزاری آزمون ماسک و ژل ضدعفونی نیز در اختیار آنها قرار می‌گیرد. 

مسوول حفاظت آزمون‌های استان خراسان رضوی گفت: داوطلبان فقط وسائل ضروری شامل مداد نرم و پررنگ، پاک کن و کارت ملی خود را به همراه داشته باشند و از آوردن تلفن همراه، تبلت، ساعت‌ مچی هوشمند و ماشین حساب به سر جلسه امتحان خودداری کنند و اگر نه به عنوان تقلب با آنها برخورد خواهد شد.

آزمون سراسری کنکور سال ۹۹ در چهار روز متوالی چهارشنبه، پنجشنبه، جمعه و شنبه در حال برگزاری است.
بر همین اساس در روز اول داوطلبان گروه هنر، در روز دوم گروه علوم ریاضی و علوم انسانی و در روز سوم داوطلبان گروه علوم تجربی آزمون خود را برگزار می‌کنند و طبق برنامه ریزی انجام شده در چهارمین و آخرین روز برگزاری آزمون داوطلبان گروه زبان‌های خارجی به رقابت می‌پردازند.
رقابت  ۱۰۶ هزار و ۵۲۹ داوطلب ورود به دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی، در ۳۴ حوزه از ۲۲ شهرستان خراسان رضوی، همزمان با سراسر کشور از روز چهارشنبه آغاز شد.  

بر اساس اعلام رسمی تاکنون ۳۵۲ هزار و ۵۵۸ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و تعداد جان‌باختگان کرونا در کشور به ۲۰ هزار و ۲۶۴ تن رسیده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =