نیاز بیماران به گروه خونی A مثبت در آستارا

آستارا - ایرنا - مسئول پایگاه انتقال خون آستارا از نیاز مبرم بیماران بستری در مراکز درمانی این شهرستان به گروه خونی A مثبت خبر داد و نیکوکاران را به اهدای خون فراخواند.

عبدالله کریم زاده روز سه شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: با توجه به نیاز به خون و فرآورده‌ های آن در ایام شیوع کرونا، مردم نوعدوست به ویژه افراد دارای گروه خونی A مثبت برای کمک به بیماران، اهدای خون را فراموش نکنند.

وی اظهار کرد: اگر فرهنگ اهدای خون، بیشتر نهادینه شود و هر فرد در تقویم سالانه خود سه تا چهار نوبت در این کار خداپسندانه شرکت کند، شمار اهداکنندگان مستمر خون افزایش خواهد یافت و بانک از ذخیره کافی برخوردار خواهد بود.

وی بیان کرد: ساعت فعالیت پایگاه انتقال خون آستارا در اوایل محرم از هشت تا ۱۴ و در تاسوعا و عاشورا از هشت تا ۲۳ است و علاوه بر شهروندان، از روستاهای تالش نیز در این ایام برای اهدای خون مراجعه می کنند. 

وی یادآور شد: امسال تا پایان تیرماه، هزار و ۱۸۸ واحد خون در آستارا اهدا شده است و اغلب اهدا کنندگان، ۲۵ تا ۳۵ سال سن دارند و مردم، این عمل خداپسندانه را به ایام خاص منحصر نکنند تا تامین خون در طول سال امکانپذیر باشد.

شیوع بیماری کرونا که بیش از ۲۰۰ کشور جهان را درگیر خود کرده، نیاز به فرآورده های خونی برای درمان بیماران کرونایی را در همه جوامع افزایش داده است.

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و نوار مرزی جمهوری آذربایجان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =