پویش نذر ماسک در آستارا راه‌اندازی شد

آستارا - ایرنا - سرپرست اداره تبلیغات اسلامی آستارا از راه‌اندازی پویش نذر ماسک برای پیشگیری از کرونا در ماه محرم، با همکاری هیات‌های مذهبی و رزمندگان اسلام و کانون مداحان خبر داد.

حجت الاسلام محمد مهدی حبیبی روز سه شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: با توجه به برخی محدودیت ها برای توزیع نذورات در ماه محرم، پویش نذر ماسک را در فضاهای حقیقی و مجازی راه اندازی کرده ایم.

وی بیان کرد: خیران ماسک ها را تهیه و به دفتر هیات های مذهبی در تبلیغات اسلامی آستارا تحویل دهند و با توجه به اجباری شدن استفاده از ماسک در اجتماعات، این عمل خیرخواهانه به قشرهای کم درآمد برای جلوگیری از ویروس کمک شایانی خواهد کرد.

وی اظهار کرد: با برنامه ‌ریزی مناسب در راستای برگزاری عزای سالار شهیدان (ع)، توصیه ‌ها و دستورالعمل ‌های بهداشتی جدی گرفته خواهد شد و هیات های مذهلی نیز در این خصوص همکاری کنند.

بیماری کرونا که بیش از ۲۰۰ کشور جهان را درگیر خود کرده، محدودیت هایی در همه بخش های جامعه از جمله در آئین های مردمی ایجاد کرده است و مسئولان برای مقابله با شیوع ویروس آن، بر رعایت بهداشت تاکید می کنند.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده و بیش از ۱۰۰ مسجد و هیات مذهبی در آن فعال است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =