دوّمین روز رقابت داوطلبان ورود به دانشگاهها در خراسان رضوی آغاز شد

مشهد- ایرنا- نماینده تام‌الاختیار سازمان سنجش در دانشگاه فردوسی مشهد گفت: در دومین روز برگزاری آزمون سراسری دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی ۱۱ هزار و ۳۱۳ داوطلب گروه آموزشی علوم ریاضی و فنی در ۲۶ حوزه استان خراسان رضوی و ۲۶ هزار و ۷۶۸ داوطلب گروه علوم انسانی در۳۲ حوزه این استان شرکت کردند.

دکتر جواد ساده روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تعداد داوطلب گروه علوم ریاضی و فنی در دانشگاه فردوسی مشهد نیز پنج هزار و ۵۵۹ نفر شامل ۲ هزار و ۵۵۹ نفر زن و سه هزار نفر مرد هستند و در گروه علوم انسانی فقط ۲۴ زن و ۳۶ مرد در این حوزه حضور دارند.

وی با اشاره به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی ادامه داد: بر اساس پروتکل‌های صادر شده فاصله مصوب یک متر و ۸۰ سانتی‌متر بین داوطلبان در چیدمان صندلی‌ها رعایت شده است.
نماینده تام‌الاختیار سازمان سنجش در دانشگاه فردوسی مشهد گفت: ضدعفونی کردن صندلی‌ها، دستگیره‌ها، سرویس‌های بهداشتی و همچنین تمامی مسیرهای تردد داوطلبان در چند نوبت پیش از آزمون و بعد از آزمون، تب سنجی داوطلبان و عوامل اجرایی در تمامی حوزه ها از دیگر برنامه‌های این دستورالعمل بهداشتی است که در دانشگاه فردوسی مشهد اجرا می‌شود.
ساده افزود: برای رعایت موارد بهداشتی از داوطلبان خواسته می‌شود از هرگونه تجمع در داخل و خارج از حوزه های امتحانی پرهیز کنند و وسایل اضافی نیز به همراه نداشته باشند.
مدیر خدمات آموزشی دانشگاه فردوسی مشهد گفت: برای داوطلبان مشکوک به بیماری که بر اساس خود اظهاری و یا تشخیص ناظران بهداشتی دارای علائمی باشند نیز اتاق ایزوله و جداگانه‌ای پیش‌بینی شده است.
ساده افزود: نماینده‌ای نیز از مرکز بهداشت در تمامی حوزه‌ها و در طول برگزاری آزمون استقرار خواهد داشت تا بر رعایت موارد بهداشتی نظارت کامل صورت گیرد.
وی ادامه داد: لازم است تا داوطلبان از ماسک سه لایه بدون فیلتر و دستکش در طول زمان حضور در محل آزمون استفاده کنند.
آزمون سراسری کنکور سال ۹۹ در چهار روز متوالی چهارشنبه، پنجشنبه، جمعه و شنبه در حال برگزاری است.
بر همین اساس در روز اول داوطلبان گروه هنر، در روز دوم گروه علوم ریاضی و علوم انسانی و در روز سوم داوطلبان گروه علوم تجربی آزمون خود را برگزار می‌کنند و طبق برنامه ریزی انجام شده در چهارمین و آخرین روز برگزاری آزمون داوطلبان گروه زبان‌های خارجی به رقابت می‌پردازند.

تعداد داوطلبان ورود به دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی در استان خراسان رضوی ۱۰۶ هزار و ۵۲۹ نفر است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha