استاندار قم: تصمیمات حوزه جوانان به نخبگان جوان واگذار شود

قم-ایرنا- استاندار قم با تاکید بر ضرورت واگذاری تصمیم‌گیری‌ها در حوزه‌ جوانان به قشر جوان، نخبه، فعال و کارآفرین خواستار معرفی مشاورین امور جوانان دستگاه‌های دولتی در راستای مشارکت ایشان در تصمیم سازی‌های ستادی شد.

به گزارش روز سه‌شنبه روابط عمومی استانداری قم، "بهرام سرمست" استاندار قم در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان قم طی سخنانی بابیان اینکه مشخص نیست تا چه زمانی با بحران کرونا مواجه هستیم گفت: باید در حوزه‌ ورزش با توجه به اقتضای این شرایط برنامه‌ریزی شود.

سرمست با بیان اینکه آسیب‌های ناشی از شیوع کرونا در حوزه‌ی ورزش در ۹ بند برای معاون رئیس‌جمهوری ارسال‌شده و در دستور کار ستاد ملی کرونا قرار خواهند گرفت ادامه داد: در تلاش هستیم تا با حمایت از اماکن ورزشی بخشی از خسارات آن‌ها جبران شود.

وی بابیان اینکه از تهدید کرونا برای پی‌ریزی یک سبک زندگی جدید بهره ببریم، خاطرنشان کرد: امروز فرصت خوبی فراهم‌شده است تا از تشریفات زائد در مراسم مختلف بکاهیم و دستگاه‌های فرهنگی باید در این مسیر جوانان را ترغیب کنند.

وی اظهار داشت: متولیان امور فرهنگی و تشکل‌های مردم‌نهاد باید به ترویج ازدواج آسان در شرایط موجود اهتمام ویژه داشته باشند.

سرمست همچنین ضمن قدردانی از تسهیلات ازدواج پرداخت‌شده از سوی بانک‌های استان گفت: در استان قم توفیقات زیادی داشته‌ایم که از جمله می‌توان به کمک‌های مومنانه خیرین و سمن‌ها اشاره کرد.

استاندار قم در ادامه بیانیه‌ گام دوم مقام معظم رهبری را مورد توجه قرار داد و بابیان اینکه این بیانیه سرآغاز یک حرکت و رویکرد جدید است یادآور شد: راهبردهای تنظیم‌شده از سوی رهبر معظم انقلاب در دستور کار همه دستگاه‌ها خصوصا ورزش و جوانان قرار بگیرد.

سرمست خواستار آن شد که هر یک از دستگاه‌های اجرایی مشاور جوان خود را مشخص و به این ستاد معرفی کند

استاندار قم تاکید کرد که از نظرات جوانان برای تصمیم‌گیری‌ها در شورای مشورتی جوانان استفاده شود.

وی بابیان اینکه در بخش بانوان و دختران جوان خلاء جدی مشاهده می‌شود، خاطرنشان کرد: دستگاه‌های اجرایی در راستای حضور فعال بانوان در عرصه‌های اجتماعی مسئولیت دارند و شایسته است برنامه‌های خود در زمینه ارتقای نشاط اجتماعی  را ارائه دهند.

واحدهای تملیکی به سرمایه‌گذاران دارای اهلیت واگذار شود

استاندار قم همچنین در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید نیز گفت: اولویت در واگذاری واحدهای تملیک شده از سوی بانک‌ها باید توجیه اقتصادی، اهلیت، پشتوانه و صلاحیت متقاضیان جدید سرمایه‌گذاری باشد.

سرمست با تاکید بر بررسی کارشناسی مباحث پیش از طرح در جلسات ستاد تاکید کرد: مدیران دستگاه‌های دولتی به تعهداتی که در کمیته‌های ذیل ستاد می‌دهند پایبند باشند.

وی با اشاره به تملک برخی واحدهای صنعتی توسط بانک‌های عامل، بررسی اهلیت متقاضیان جدید سرمایه‌گذاری را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: اولویت در واگذاری واحدهای تملیک شده از سوی بانک‌ها با توجیه سرمایه‌گذاری، اهلیت، پشتوانه و صلاحیت متقاضیان باشد.

استاندار قم پیگیری‌های صورت گرفته در سطح وزارتخانه در راستای حل مشکل سند زمینه‌ای شهرک شهاب را نیز مطلوب ارزیابی کرد و افزود: این پیگیری‌ها تا حصول  ادامه یافته و در جلسه آتی گزارش آن ارائه شود .

سرمست کسب رتبه‌ی چهارم تا هفتم توسط بانک‌های قم در زمینه‌ی توزیع تسهیلات رونق تولید را خوب ارزیابی کرد و گفت: فعالیت بانک‌های استان باید بیش‌ازپیش افزایش یابد و برای کسب رتبه‌ی برتر ملی برنامه‌ریزی کنند.

وی حمایت از واحدهای دانش‌بنیان توسط بانک‌های عامل را ضروری دانست و خاطرنشان کرد: واحدهای دانش‌بنیان سرمایه‌ی فکری و دانش فنی دارند، اما به جهت مالی نیاز به مساعدت دارند./

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =