اتباع خارجی غیرمجاز البرز ساماندهی می شوند

کرج - ایرنا - معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار البرز با بیان اینکه به کارگیری اتباع خارجی غیرمجاز و بدون مجوز کار ممنوع است گفت: باید اتباع خارجی غیرمجاز دراین استان ساماندهی شوند .

 نورمحمد فردی  روز سه شنبه در نشست کمیسیون کنترل و ساماندهی اتباع خارجی غیر مجاز استان البرز افزود: نیروی انتظامی پیرامون طرح شناسایی، دستگیری و طرد اتباع غیر مجاز  به ویژه متکدیان اتباع خارجی اقدام کند.

وی ادامه داد: شناسایی و طرد اتباع بیگانه غیر مجاز در استان وظیفه نیروی انتظامی است  که باید به این امر انتظام بیشتری داشته باشند. 
فردی گفت: همچنین اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و روسای سازمان صمت و جهاد کشاورزی پیرامون نظارت و بازرسی ها بر اشتغال غیر قانونی اتباع غیر مجاز در حوزه اصناف، واحدهای تولیدی، صنعتی و بخش کشاورزی  با ایجاد گشت مشترک  در راستای شناسایی اتباع خارجی غیرمجاز اهتمام ویژه داشته باشند.
وی افزود: طی بازدیدی که مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور در هفته جاری از استان داشت موافقت ساخت دو باب مدرسه از محل کمک های کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان در شهرستان فردیس و چهارباغ گرفته شده است. 
 معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری البرز بیان داشت: دستگاه‌های مسوول در امر جمع آوری متکدیان غیر مجاز در استان البرز ، به وظایف قانونی خود در این زمینه بهتر عمل کنند.
وی یاد آورشد: اکنون  بیش از ۳۰ درصد اتباع امور مهاجرین غیر مجاز هستند که باید در مورد ساماندهی و به روز رسانی آنان اهتمام و اقدام لازم صورت گیرد و یکی از اقداماتی که باید در امور اتباع خارجی صورت گیرد این است که باید آمایشی برای این افراد در نظر گرفته شود که این افراد ‌در چه مناطقی و در چه مشاغلی مشغول به کار هستند.

براساس آمار ۱۸۰ هزار تبعه خارجی دراستان البرز حضور دارند که بیشترین آنها افغان هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =