تمایل سودان به امضای پیمان با رژیم صهیونیستی

تهران - ایرنا - وزارت امورخارجه سودان شامگاه سه‌شنبه اعلام کرد بدنبال امضای پیمان صلح با رژیم صهیونیستی است.

به گزارش ایرنا، «حیدر بدوی صادق» سخنگوی وزارت خارجه سودان در گفت‌وگو با شبکه اسکای‌نیوز امارات افزود: دلیلی برای ادامه دشمنی میان سودان و اسرائیل وجود ندارد و خواهان امضای توافق صلح با اسرائیل بر اساس منافع سودان هستیم.

وی با اشاره به توافق امضا شده میان امارات و رژیم صهیونیستی مدعی شد: اقدام امارات مسیر صحیح برای دیگر کشورهای عربی را ترسیم می‌کند و این اقدام شجاعانه بوده است.

سخنگوی وزارت خارجه سودان مدعی شد که امضای توافق صلح با اسرائیل، منافعی را برای خارطوم به همراه خواهد داشت.

پس از اعلام آمادگی سودان، «بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی از این تصمیم خارطوم برای سازش استقبال کرد.

نتانیاهو افزود: اسرائیل، سودان و کل منطقه از توافق صلح منتفع خواهند شد. ما با یکدیگر آینده بهتری برای منطقه را رقم خواهیم زد. ما هر آنچه لازم است برای عملی شدن این دیدگاه انجام می‌دهیم.

پیش از آن نیز "عبدالفتاح البرهان" رییس شورای انتقالی سودان که پس از سقوط دولت «عمر البشیر» رییس جمهوری مخلوع این کشور زمام امور را به دست گرفته است، بهمن ماه ۹۸ در کشور آفریقایی اوگاندا با نخست وزیر رژیم صهیونیستی دیدار کرده بود.

این خبر چند روز پس از علنی شدن توافق عادی سازی روابط امارات و رژیم صهیونیستی اعلام می‌شود.

آمریکا، رژیم صهیونیستی و امارات ۲۳ مردادماه ماه موافقت خود را برای عادی‌سازی روابط بین ابوظبی و تل آویو اعلام کردند، توافق‌نامه‌ای که اولین بار بین یک پایتخت کشوری در حوزه خلیج فارس و رژیم اسرائیل منعقد می‌شود.  

اقدام امارات برای عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی با خشم گسترده مردم کشورهای عربی و سایر کشورهای مسلمان رو به رو شده و در رسانه‌های اجتماعی بازتاب زیادی داشته است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =