۳۰ میلیارد ریال لوازم خانگی احتکار شده در کرمانشاه کشف شد

کرمانشاه- ایرنا- فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از کشف یک محموله بزرگ احتکار لوازم خانگی در شهر کرمانشاه‌ به ارزش ۳۰ میلیارد ریال و باتلاش ماموران پلیس امنیت اقتصادی خبر داد.

پایگاه خبری پلیس روز سه شنبه به نقل از سردار «علی اکبر جاویدان» اعلام کرد: پس از اطلاع ماموران پلیس امنیت اقتصادی استان مبنی بر احتکار مقدار زیادی کالا و لوازم خانگی در شهرک حافظیه کرمانشاه، رسیدگی به موضوع در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: ماموران با انجام کارهای اطلاعاتی موفق به شناسایی ۲ انبار محل احتکار شده و پس از هماهنگی با مقام قضایی همراه با نمایندگان تعزیرات حکومتی و سازمان صنعت، معدن و تجارت نسبت به بازرسی از آنها اقدام کردند.

سردار جاویدان تصریح کرد: در این بازرسی ۲۳ دستگاه یخچال فریزر، ۳۰ دستگاه ماشین لباسشویی، ۵۲ دستگاه تلویزیون ال ای دی، ۵۵ دستگاه اجاق گاز، ۳۲ دستگاه چرخ گوشت و ۱۵۱ دستگاه کولرگازی قاچاق احتکار شده کشف شد.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه ارزش محموله لوازم خانگی احتکار شده را طبق نظر کارشناسان ۳۰ میلیارد ریال عنوان کرد.

وی ادامه داد: در همین راستا علاوه بر پلمب انباری های محل احتکار، یک نفر نیز دستگیر و برای صدور حکم لازم تحویل مراجع قضایی شد.

سردار جاویدان در پایان برخورد با پدیده های قاچاق و احتکار کالا را از مهمترین برنامه های امسال پلیس کرمانشاه عنوان کرد و گفت: خوشبختانه آمار کشفیات در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد قابل ملاحظه ای داشته است.