برگزاری نخستین جشنواره عکاسی پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران

کرج - ایرنا - نخستین جشنواره عکاسی پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران به مناسبت یکصد و بیستمین سالگرد تاسیس این مرکز برگزار می شود.

پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران، ۱۲۰ سال پیش در سال ۱۲۷۹ با عنوان «مدرسه فلاحت» پایه گذاری شد که تاکنون ده ها هزار نفر دانش آموخته را در مقاطع مختلف تحصیلی و درتمام رشته های کشاورزی و منابع طبیعی تحویل جامعه داده است.

معاونت دانشجویی و فرهنگی پردیس کشاورزی و منابع طبیعی در نظر دارد در نیمه دوم سال جاری مراسم نکوداشتی را برگزار کند که یکی از بخش های این مراسم برگزاری نمایشگاه عکس و تولید کتابی از این عکس ها به عنوان میراثی برای آیندگان می باشد.

معاون دانشجویی و فرهنگی پردیس کشاورزی و دبیر ستاد برگزاری یکصد و بیستمین نکوداشت تاسیس این دانشگاه در نشستی که با حضور خبرنگاران به همین مناسبت برگزار شد، افزود: این مسابقه قرار است در سه بخش برگزار شود.

مصطفی اویسی افزود: عکاسی حرفه ای، عکاسی موبایلی و عکاسی آرشیوی سه بخش این مسابقه هستند.

وی اظهار داشت: در بخش عکاسی حرفه ای از تمام عکاسان حرفه ای سراسر کشور دعوت می شود تا برای تهیه عکس های حرفه ای به کرج سفر کنند ضمن اینکه این دانشگاه امکانات اقامتی برای حضور این عکاسان را دارد.

وی گفت: همچنین در بخش عکاسی آرشیوی نیز، هر فردی که عکسی از سال های گذشته از این مجموعه در دست خود دارد می تواند در این مسابقه شرکت کند.

اویسی افزود: موضوع عکس ها آزاد بوده و فقط با محوریت پردیس کشاورزی می باشد و عکاسان حرفه ای و آماتور می توانند با دوربین های حرفه ای و یا موبایل های خود از هر زاویه ای و حتی بیرون از پردیس از تمام ابنیه ها و اماکن و حتی دیوارهای پردیس عکس تهیه کنند.

وی اضافه کرد: عکس های منتخب در نمایشگاهی به نمایش گذاشته می شود و کتاب عکس نیز علاوه بر اینکه برای مراسم نکوداشت تهیه می شود، به عنوان میراثی برای آیندگان باقی می ماند.

راه اندازی موزه هنر و معماری در پردیس

معاون دانشجویی و فرهنگی پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران با اشاره به اینکه اخیرا خانه فرهنگ در این مجموعه راه اندازی شده، گفت: همچنین قرار است موزه هنر و معماری در پردیس در ساختمان «مارکف» این دانشگاه پس از بازسازی راه اندازی شود.

وی همچنین با اشاره به ایجاد امکاناتی برای ورود تورهای گردشگری به پردیس، افزود: همچنین قرار است تا هفته فرهنگی در پردیس با برگزاری جشنواره اقوام داشته باشیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =