۳۰ هزار مترمربع از اراضی حریم و بستر رودخانه بشار یاسوج رفع تصرف شد

یاسوج- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کهگیلویه و بویراحمد گفت: در راستای حفاظت و صیانت از منابع آبی و با اخذ دستور قضایی و حضور نیروی انتظامی، عملیات رفع تصرف از حریم رودخانه بشار یاسوج در حاشیه روستای دهنو به میزان ۳۰ هزار متر مربع، توسط شرکت آب منطقه ای استان، اجرا شد.

رسول فرهادی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در این عملیات ۲ روزه که با حمایت و حضور مقامات قضایی و انتظامی استان همراه بود و همچنین اداره منابع طبیعی نیز جهت رفع تصرف از اراضی ملی مشارکت داشت، حدود ۳۰ هزار مترمربع از حریم و بستر رودخانه بشار در حاشیه روستای دهنوی یاسوج آزادسازی شد.

وی افزود: با توجه به تکالیف ابلاغی و همچنین شرایط خاص استان، عملیات رفع تصرف از حرایم رودخانه های استان به صورت جدی ادامه خواهد یافت.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کهگیلویه و بویراحمد از هم استانی های خواست تا ضمن هماهنگی با شرکت آب منطقه ای جهت هر گونه اقدام برای ساخت و ساز یا کشت و کار از بروز مشکلات برای خود و دیگران جلوگیری نمایند.

به گفته معاون قضایی رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد ۴۰۰ هکتار از اراضی ملی استان از سال گذشته تاکنون، در مناطق مختلف رفع تصرف شده است.

اراضی که توسط این شرکت رفع تصرف می شوند، برای کارهای آب منطقه ای واگذار خواهد شد به طور نمونه در این هفته ۲۰ هکتار از اراضی آزاد شده رودخانه بشار یاسوج را برای پارک عمومی اختصاص یافت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =