هشدار سازمان جهانی بهداشت: واکسن کرونا قربانی ملی‌گرایی نشود

تهران – ایرنا – سازمان جهانی بهداشت هشدار داد تمایل برخی کشورها به اعمال محدودیت‌ها و اولویت دادن به منافع خود در دستیابی به واکسن کووید –۱۹ برای استفاده ملی، همه‌گیری کرونا را وخیم‌تر کرده است.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا به نقل از پایگاه خبری سازمان جهانی بهداشت، «تدروس آدهانوم» رئیس سازمان جهانی بهداشت گفت: ملی گرایی به تشدید همه گیری کرونا منجر شده و شکست زنجیره تامین جهانی را رقم زده است.

وی که در یک جلسه مجازی سخن می گفت، افزود: اقدام استراتژیک و جهانی در واقع به نفع همه کشورهاست، زیرا هیچ کس در امان نیست تا زمانی که همه در امان نباشند.

رئیس این سازمان در یک جلسه مجازی گفت: "یک اقدام استراتژیک و جهانی درواقع به نفع همه کشورهاست؛ هیچ کس در امان نخواهد بود مگر تا وقتی که همه مصون باشند ". او اضافه کرد "ما باید مانع ملی‌گرایی درقبال واکسن شویم".

رئیس سازمان جهانی بهداشت خواستار پایان دادن به چرخه ملی گرایی واکسن شد و تاکید کرد که به همه اعضای این سازمان نامه نوشته و خواسته است که به تلاش های همه جانبه برای تولید واکسن ملحق شوند.

تاکنون بیش از ۲۱ میلیون نفر در سراسر جهان به کووید –۱۹ مبتلا شده و بیش از ۷۷۲ هزار نفر براثر ابتلا به این بیماری جان باخته اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =