تمدید مهلت ثبت‌نام تسهیلات کرونایی فعالان فرهنگی

تهران- ایرنا- کارگروه اقتصادی کرونا مهلت ثبت درخواست فعالان فرهنگی و هنری و رسانه‏ ای را برای دریافت تسهیلات کرونایی در سامانه کارا تمدید کرد.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بر این اساس بنگاه ‎های غیررسمی و فعالان فرهنگی، هنری و رسانه‏ ای فاقد بیمه فرصت دارند تا پایان شهریورماه درخواست ‎های خود را در سامانه کارا ثبت کنند.

علیرضا اسماعیلی، مشاور اجرایی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز چندی پیش در مصاحبه ای اعلام کرد: مجموعاً ۴ هزار و ۳۹۷ پرونده ثبت تقاضا شده که ۳۷۵ میلیارد ریال تسهیلات پرداختی به آنها صورت گرفته است.

وی ادامه داد: در بخش چاپ، صحافی و بسته‌های فرهنگی ۱۳۷ پرونده ثبت تقاضا شده است که تسهیلات پرداختی به این طیف ۱۶۶ میلیارد ریال بوده است. در بخش نشر و موسسات انتشاراتی ۵۵۵ پرونده ثبت تقاضا شده که ۶۸ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است. در بخش خدمات فرهنگی هزار و ۹۱ پرونده ثبت شده که ۹۴ میلیارد ریال به این گروه تسهیلات پرداخت شده است.در بخش کتابفروشی و محصولات فرهنگی، هزار و ۴۲۴ پرونده ثبت شده که ۴۷ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است.

مشاور معاونت فرهنگی ارشاد با درخواست از بانک‌ها برای تسهیل در اعطای وام گفت: بخشی از عدم تحقق موارد به بانک برمی‌گردد. انتظار داریم بانک هم بر مبنای مصوبه ستاد ملی کرونا عمل کند و تسهیلات هرچه زودتر پرداخت شود و روند اعطا از ضوابط سخت‌گیرانه خارج شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =