مشاغل آسیب‌دیده از کرونا در زنجان برای دریافت ۱۵۲ میلیارد تومان تسهیلات ثبت‌نام کردند

زنجان- ایرنا- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: تاکنون هفت هزارو ۸۵۳ پرونده برای دریافت ۱۵۲ میلیارد و ۱۸۰ میلیون تومان تسهیلات مشاغل آسیب‌دیده از کرونا در این استان تشکیل شده است.

محمدرضا یوسفی روز سه‌شنبه در جلسه هماهنگی و بررسی آخرین وضعیت تسهیلات بانکی به مشاغل آسیب‌دیده از ویروس کرونا اظهار داشت: این پرونده‌ها با پوشش اشتغال ۱۴ هزار و ۳۹۵ نفر در مشاغل مختلف است.
وی خاطرنشان کرد: هفت هزار و ۸۲۶ پرونده با تقاضای ۱۴۷ میلیارد و ۶۸۰ میلیون تومان تسهیلات پس از بررسی و تایید در اختیار بانک‌ها قرار گرفته و ۲۷ پرونده با چهار و نیم میلیارد تومان در دست بررسی است.
یوسفی خاطرنشان کرد: تاکنون تسهیلات ۲ هزار و ۲۷ پرونده به مبلغ ۳۱۹ میلیارد ریال پرداخت شده و تحقق عملکرد پرداخت نسبت به رقم درخواستی ۲۱.۶ درصد است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: ۷۱ درصد از مجمع ثبت‌نام‌کنندگان نهایی، مربوط به کارگاه‌های دارای کد بیمه و بقیه مربوط به کارگاه‌های بدون کد بیمه است.
وی با اشاره به تمدید مهلت ثبت‌نام تسهیلات گفت: این مدت برای واحدهای دارای کد بیمه تا ۱۵ و برای کارگاه‌های بدون بیمه تا پایان شهریورماه سال جاری تمدید شده است.
یوسفی خاطرنشان کرد: برای حمایت از گروه‌های آسیب‌دیده از کرونا، ممنوعیت کاشتن چک برگشتی و معوقات بانکی برای پرداخت تسهیلات، مستثنی شده است.

۱۲ بانک و ۱۲ دستگاه اجرایی در پرداخت تسهیلات کرونا دخیل هستند
دبیر کمیسیون هماهنگی بانک‌های استان زنجان نیز گفت: مجموع رقم ابلاغی برای این استان ۴۸۸ میلیارد تومان بوده و ۱۲ بانک عامل و ۱۲ دستگاه اجرایی در پرداخت این تسهیلات دخیل هستند.
حسن دادگر با بیان اینکه علاوه بر ارسال پیامک با تک‌تک متقاضیان برای مراجعه به بانک‌ها تماس گرفته شده است، اظهار داشت: بعضی مشاغل، تمایلی برای دریافت ارقام پایین تسهیلات نداشته و به این دلیل برای می گیری پرونده خود مراجعه نمی‌کنند.
وی تصریح کرد: این در حالی است که تسهیلات کمتر از ۱۶ میلیون تومان نیازی به ضامن نداشته و با دریافت جک یا سفته از متقاضی، قابل پرداخت است.
دادگر خاطرنشان کرد: مستثنی شدن معوقات بانکی و چک برگشتی سبب شده تا مانعی برای پرداخت تسهیلات از سوی بانک‌ها وجود نداشته باشد.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان نیز با بیان اینکه چهار اتحادیه این سازمان مشمول دریافت تسهیلات کرونا است، گفت: تاکسی‌تلفنی‌ها تعداد بالای ثبت‌نام‌کنندگان را شامل می‌شود ولی به دلیل موکول شدن تایید آن‌ها از طریق وزارت کشور به شهرداری‌ها در کارتابل سازمان صنعت، معدن و تجارت قابل مشاهده نیست.
ناصر فغفوری با بیان اینکه این موضوع، تایید ثبت‌نام متقاضیان را با تاخیر مواجه کرده است، اظهار داشت: این در حالی است که تاکسی‌تلفنی‌ها جزو گروه‌هایی هستند که ۹۰ درصد اعضا علاقه‌مند به استفاده از این تسهیلات بوده و به شدت پیگیری می‌کنند.
وی خاطرنشان کرد: سه اتحادیه بعدی نیز حداکثر شامل ۲ هزار و ۲۰۰ بنگاه اقتصادی می‌شود که تاکنون یک هزار و ۸۲۰ مورد ثبت‌نام کرده‌اند.
رییس سازمان مدیریت حمل‌ونقل بار و مسافر شهرداری زنجان نیز گفت: از هشت هزار راننده تاکسی که ثبت‌نام کرده‌اند، سه هزار نفر مربوط به شهر زنجان بوده که شبانه‌روز برای تسریع در دریافت تسهیلات ان‌ها تلاش می‌کنیم تا مشکلی پیش نیاید.
فرهاد رفیعی افزود: شهرداری به هیچ وجه به دنبال فرصت‌طلبی نبوده و به روش‌های مختلف نسبت به اطلاع‌رسانی به متقاضیان اقدام می‌کند تا از این تسهیلات بهره‌مند شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =