۱۵۲۰ میلیارد ریال وام برای بازسازی مناطق زلزله‌زده قطور خوی پرداخت شد

ارومیه- ایرنا- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌غربی گفت: در راستای بازسازی واحدهای خسارت‌دیده منطقه زلزله‌زده قطور خوی در کمتر از ۶ ماه گذشته، ‌هزار و ۵۲۰ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است.

آیدین رحمانی روز سه‌شنبه در جلسه بررسی روند بازسازی مناطق زلزله زده قطور خوی اظهار داشت: دستگاه‌های اجرایی باید هماهنگی بیشتری در راستای اجرای طرح‌های بازسازی این منطقه داشته باشند و تامین مصالح مورد نیاز را در دستور کار جدی خود قرار دهند.

وی اضافه کرد: با مشارکت و همراهی اهالی منطقه و دهیاران، بخش اعظمی از واحدهای خسارت دیده تا فصل سرما تکمیل وآماده بهره‌برداری می‌شود.

مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان‌غربی نیز در این نشست از پایان آواربرداری ۹۱ درصد واحدهای مسکونی این منطقه خبر داد و گفت: تاکنون برای احداث واحدهای مسکونی، سه‌ هزار و ۴۴۸ فقره پروانه ساخت صادر شده است.

محمود بدلی افزود: در حال حاضر در بیش از ۵۳ درصد واحدها عملیات آرماتوربندی و ۵۱ درصدعملیات فونداسیون اجرا شده وساخت ۵۲ واحد مسکونی نیز به پایان رسیده است.

در این نشست مدیران محلی نیز به بیان مشکلات پیش‌روی بازسازی این منطقه پرداختند.

بسیاری از روستاهای قطور خوی اوایل اسفند سال گذشته با ۲ زلزله، تخریب شد ولی دستگاه های اجرایی در کمتر  از ۶ ماه گذشته، اقدامات بسیاری را برای جلوگیری از بروز مشکل برای روستاییان انجام دادند.

قطور در مرز ایران و ترکیه قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =